Bu yazımızda sizlere Reserve Rights (RSR) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve projenin detaylarıyla ilgili bilgilendirmeler yapacağız.

Reserve Rights (RSR) Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla Kripto Para Birimi RSR Coin

Bu yazımızda sizlere Reserve Rights (RSR) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve projenin detaylarıyla ilgili bilgilendirmeler yapacağız.

Reserve Rights (RSR) Nedir?

Reserve Rights (RSR), Ethereum'da bir stabilcoin platformu olan Reserve Protocol’ün fayda tokenıdır. Reserve Protocol, ikili bir token modelinden oluşur: RSR yardımcı tokenı ve teminat olarak bir varlık sepeti ile desteklenen RSV stabilcoin. 

Teminat tokenlarının değeri değişken olabileceğinden, platformun elinde tuttuğu teminat tokenlarının piyasa değeri, RSV stablecoin'in piyasa değerini 1: 1 biçiminde yedeklemek için yeterli olmadığında, platform daha fazla RSR tokenı basacak ve bunları kullanmak için kullanacaktır. ikincil piyasalarda daha fazla teminat varlığı satın alın.

Tersine, platformda fazla teminat tokenları olduğunda, fazlalık, ikincil piyaslarda RSR tokenlarını geri satın almak için kullanılacak ve daha sonra yakılacaktır.

Reserve’in istikrar mekanizması, kullanıcıların arbitraj faaliyetlerine bağlıdır. Örneğin, RSV'nin fiyatı USD'ye karşı 0.95: 1.00'e düştüğünde, ikincil piyasalarda kullanıcılar borsalarda token başına 0.95 USD fiyatla 100 RSV satın alabilir ve bu jetonları Reserve platformunda 100 USD değerinde teminat tokenları için kullanabilir. 1 RSV'nin fiyatı 1 USD'nin üzerine çıkarsa, kullanıcılar Reserve platformunda RSV satın alabilir ve kar elde etmek için borsalarda satış yapabilir.

RSR tokenı Binance’te işlem görüyor. Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ