Güney Kore Başkanı'nın ikamet ettiği ve resmi bir kurum olan Blue House tarafından yapılan açıklamada, kısa vadede kripto para ticaretinin yasaklanmayacağını açıkladı.

Resmi açıklamada, Güney Kore hükümeti tekrardan yakın periyotta kripto para ticareti hakkında bir yasaklama olmayacağını teyit etti.

Yasak Olmayacak

Güney Kore hükümetinin resmi açıklaması, kripto para ticaretini yasaklama planlarını bağımsız bir şekilde ilan eden Adalet Bakanlığına karşı büyük bir tepki ve eleştiri sonrasında geldi. Bakanlık, bunu Güney Kore kripto para borsalarını düzenleme görev kuvvetiyle ilgili olan Strateji ve Adalet Bakanlığı ve diğer hükümet dairelerinin izni olmaksızın yaptı.

Blue House'a göre, bugün 60.000'den fazla vatandaş, 11 Ocak'ta erken saatlerde açıklamada bulunan Adelet Bakanının yasak yaptırımını protesto edip görevini terketmesi için imza topladı.

Bakan Park'ın açıklamasının ardından hemen sonrasında, Strateji ve Maliye Bakanlığı, Adalet Bakanlığının kripto para borsaları hakkındaki yasaklamasına ilişkin kararını desteklemediğini veya kabul etmediğini vurguladı. Ayrıca, Strateji ve Maliye Bakanlığı'nın sadece Bakanlık tarafından yapılan açıklamayı medya yoluyla keşfettiğini ve kripto para ticaretini yasaklama kararının görev kuvveti tarafından kabul edilmediğini de sözlerine ekledi.

Geçmiş olaylar ve hükümetin kriptokrasi ticaret yasağının kısa vadede uygulanmayacağı yönündeki duyurusu dikkate alındığında Güney Kore hükümetinin yerel kripto piyasasını düzenleyip destekleme yönünde hareket etmesi muhtemel.

Yakın bir zaman içerisinde bir kripto para yasağı olayı Güney Kore semalarından duyulmayacak gibi duruyor ve bu iyi haber ile birlikte güne başladığımız değer ise Bitcoin bazında olumlu görünmekte;

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ