SEC, Binance'i ABD menkul kıymetler yasalarını potansiyel olarak ihlal ettiği için araştırıyor. Zhao öfkesini Twitter'daki haberler üzerine dile getirdi. Bu, Binance'in yasaları çiğnemekle ilgili ilk suçlanışı değil.

Reuters, Binance Davasında Önyargılı Olmakla Suçlanıyor

Perşembe günü yayınlanan orijinal Reuters haberi, SEC'in Binance'i ABD menkul kıymetler yasalarını potansiyel olarak ihlal ettiği için araştırdığını söyleyen "konuya aşina" iki kaynaktan alıntı yaptı.

Binance CEO'su Changpeng Zhao, SEC tarafından menkul kıymet ticareti mevzuatının olası ihlali nedeniyle bir soruşturma sırasında Binance'in tarafını görmezden geldiği iddiasıyla Reuters'e bir tweet attı.

Önce eski bir makaleyle bizi FUD'a sokarlar, sonra cevap verdiğimizde hikayeyi yorumumuzla güncelleme zahmetine girmezler.

Şöyle devam etti:

Gerçek gazeteciliğe güvenmek giderek zorlaşıyor.

FUD korku, belirsizlik ve şüphe anlamına gelir. Kripto endüstrisinde panik yaratmayı amaçlayan olumsuz veya yanıltıcı raporları tanımlamak için sıklıkla kullanılan bir terimdir.

Bu, Binance'in düzenlemelere uymamakla ilgili ilk suçlanışı değil. Zhao daha önce Binance'in herhangi bir yanlış yapmadığını belirtmiş ve borsanın "gerektiğinde herhangi bir düzenleyici kurumla işbirliği yapacağına" söz vermişti.

Binance, 2019'un başlarında ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu'ndan (CFTC) platformlarında yıkama ticaretini etkinleştirme iddiaları üzerine mahkeme celbi alan birkaç borsadan biriydi.

Mayıs ayında yayınlanan bir blogda Zhao, kripto para biriminin yaygınlaşması için düzgün bir şekilde düzenlenmesi gerektiğini belirtiyor. Fransız DASS ve AML/CFT kuralları, yüksek kara para aklama karşıtı ve düzenlemeye ulaşmak için uygun standartlar belirlemişti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ