İngiltere'nin en değerli fintech şirketi Revolut, şimdi büyük bir Avustralya gözlemcisi tarafından lisanslandığı için hizmetlerini tanıttı.

Revolut Avustralya Lisansı Aldı – İşte Ayrıntılar

İngiltere'nin en değerli fintech şirketi Revolut, şimdi büyük bir Avustralya gözlemcisi tarafından lisanslandığı için hizmetlerini tanıttı.

FinTech Avustralya Başkanı Alan Tsen, Avustralya'da finansal ve kredi araçları için büyük bir gereklilik olan Avustralya Finansal Hizmetler (AFS) lisansını aldığı için Revolut Limited'i tebrik etti.

Bugün Tsen, Revolut ekibinden lisans süreçleriyle ilgili en son güncellemeler hakkında bir mektup yayınladı. Avustralya'daki lansmanından bu yana Revolut, Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu (ASIC) tarafından verilen bir muafiyet altında çalışmıştır. Bu muafiyet 1 Haziran 2020'ye kadar geçerlidir.

Revolut, Avustralya'daki varlığını genişletmek için faaliyetlerini yerel kayıtlı tescilli Revolut Payments Australia Pty Ltd'ye (veya Revolut Australia) taşıdı. Bu firma yakın zamanda büyük bir ASIC lisansı aldı.

Bu lisans kapsamında Revolut, Avustralya müşterileri için tüm hizmetlerini 'doğrudan Avustralya'dan' sunacaktır.

Avustralya, Revolut'un Avrupa dışında bulunduğu ilk ülke oldu. Haziran 2019'da Avustralya'da 'beta modunda' Melbourne, Sydney ve Perth'de üç ekiple başladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ