Avrupa'daki Revolut'un, çalışanlardan zor zamanlarda maliyet düşürücü bir çabanın bir parçası olarak ayrılmalarını istedikleri bildirildi.

Revolut, Coronavirus Maliyet Tasarrufu Nedenleriyle Düzinelerce Çalışanı İşten Çıkardı

Avrupa'daki Revolut'un, çalışanlardan zor zamanlarda maliyet düşürücü bir çabanın bir parçası olarak ayrılmalarını istedikleri bildirildi.

Wired'in görüştüğü personele göre, masrafları azaltmak için Avrupa fintech girişimi Revolut'un çalışanları istifa etmeye etmeye çağırdığı iddia ediliyor.

Birden fazla Revolut çalışanından öyküler toplayan yazar Emiliano Mellino, "Ayrılma konusunda baskı altında olduğu iddia edilen bazı çalışanlar, bir salgının ortasında iş veya sağlık sigortası olmadan yabancı bir ülkede mahsur kaldı. Şirketin dünyanın birçok yerinde - özellikle Krakow, Polonya - çok sayıda çalışanı olduğu bildirildi.

"Polonya hükümeti oturma izinlerini" acil durum "sona erene kadar genişletmiş olsa da, Avrupa Birliği dışından insanlar bu özel hüküm sona erdiğinde vizelerini kaybetme riskiyle karşı karşıyadır."

COVID-19'un ilk patlak vermesinden bu yana, Revolut'un 50'den fazla Polonya ve Portekiz merkezli işçiden istifa etmesini istediği bildirildi

Olumlu bir çalışma incelemesi aldıktan sadece birkaç hafta sonra, bir Revolut çalışanına ültimatom verildi ve karar vermesi için 30 dakika verildi - işten ayrıldı ya da işten kovuldu.

 “Vazgeçmek”, bazı mali tazminatlarla ayrılmak için yasal olarak bağlayıcı bir “karşılıklı anlaşmaya” uyulmasını ve ayrılmasının kararı olduğuna dair hikayeye bağlı kalmayı içeriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ