Fintech şirketi Revolut, yakın zamanda Singapur'da faaliyet göstermesi onaylandıktan sonra kripto para birimi hizmet operasyonlarına devam ediyor.

Revolut, Kripto Krizinin Ortasında Yatırımlarını Artırıyor

Fintech şirketi Revolut, yakın zamanda Singapur'da faaliyet göstermesi onaylandıktan sonra kripto para birimi hizmet operasyonlarına devam ediyor. En son Perşembe günü şirket, çalışan sayısını artırarak kripto hizmetlerini daha da genişletmeyi planladığını söyledi.

Bir Bloomberg raporuna göre şirket, kripto çalışanlarının sayısında %20'lik bir artış bekliyor. İşe alımlar, önümüzdeki altı ay içinde Revolut'un Avrupa, Birleşik Krallık ve ABD'deki ekiplerini güçlendirebilir.

Kripto ekosistemi düşüş ortamına tanık olmaya devam ederken, bu özellikle kripto topluluğu için hoş bir hareket. Son zamanlarda birçok şirket işten çıkarma duyurusunda bulunurken, diğerleri yeni işe alım planlarını durdurdu.

Kriptoyla ilgili 43 kişilik ekibine eklemek için Revolut, reklamcılık, uyumluluk ve mali suç önleme ve hukuk ekiplerinde rol almayı planlıyor. İşe almanın, Revolut'un kripto para birimi tekliflerini daha da genişletmesine yardımcı olması muhtemel. Kripto işinin şu anda Revolut'un küresel gelirinin yaklaşık yüzde 5 ila 10'unu oluşturduğunu ekledi.

“Kargaşaya rağmen kripto varlıklara ilgi arttı. Temmuz 2021'den daha fazla kripto ticareti yapan müşterimiz var.”

Şirket, son zamanlarda kripto para birimi tekliflerini genişletiyor. Toplam sanal para birimi sayısı şu anda 80'den fazla. Rapora göre, Revolut Çarşamba günü platformuna 22 yeni token ekledi. Son 12 ayda, Revolut kripto ile ilgili müşteri tabanı %290'ın üzerinde genişledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ