Her ne kadar Rhode Island’ın yeni Blockchain Yasası kripto para birimlerine açıkça atıfta bulunmasa da, tasarı onlar için düzenleyici bir netlik sağlamayı amaçlıyor.

Rhode Island Blockchain Yasası Kripto İçin Düzenleyici Netlik İstiyor

Her ne kadar Rhode Island’ın yeni Blockchain Yasası kripto para birimlerine açıkça atıfta bulunmasa da, tasarı onlar için düzenleyici bir netlik sağlamayı amaçlıyor.

Rhode Island eyalet temsilcisi David Place, “Mevzuata bakarsanız, özellikle kriptodan bahsetmiyor. Ancak karmaşık finansal araçlar ve o türden şeyler hakkında konuştuğunda, kastettiği şey budur - kripto para birimine atıfta bulunur” diyor.

Rhode Island eyalet temsilcileri David Place ve Blake Filippi, 11 Mart'ta Rhode Island Ekonomik Büyüme Blockchain Yasası olarak adlandırılan yeni bir yasa tasarısına sponsor oldular. Eyalet düzenleyici bir sandbox ile tamamlanan dosyalama, zamana ayak uydurmanın bir yolu olarak blockchain ve diğer gelişen teknolojilere işaret etti.

Temsil edilen çeşitli yeni kripto para birimleri hakkında konuşan temsilci, bu tür varlıklarla deney yapmak için elverişli bir vergi ve düzenleyici ortama ihtiyaç olduğunu kaydetti.

Endüstrinin doğru çevreye ihtiyacı var

Sabit sürücü alanından para kazanma veya muhafazayı bir kripto varlığına dönüştürme gibi blockchain kullanarak açıklanmış olasılıkları yerleştirin. Mevcut düzenlemenin kripto para birimlerini para birimleri yerine yatırım olarak gördüğünü belirterek, “Bazı açılardan neredeyse minyatür bir hisseye benziyor” dedi.

Devlet temsilcisi, müşteriler nakit kullanarak alışveriş yaptığında, sermaye kazancı tipi yatırım vergileri ödemediğini, sadece satış vergilerini ödediklerini açıkladı. “Kripto para biriminin düzenleyici olarak, bir yatırım aracı değil, bir para birimi olarak ele alınmasını istiyoruz,” diyen Place, “Rhode Island’ın tasarısı ilhamını ve konseptlerini Wyoming’in kripto ve blockchain devlet mevzuatı açısından yaptığı çeşitli çalışmalardan aldı” diyor. Place, Wyoming'e Rhode Island’ın kendi genişlemelerini içeren tasarısının modeli olarak işaret etti.

 Colorado bonoları da çeşitli kripto ve blockchain hareketleri için baskı yaptı ve bir bütün olarak endüstri için artan bir farkındalık gösterdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ