Edelman, ajansın ürünü reddetmek için bahaneleri kalmadığı için SEC'in önümüzdeki iki yıl içinde bir BTC ETF'sini onaylayacağını tahmin ediyor.

Edelman, ajansın ürünü reddetmek için bahaneleri kalmadığı için SEC'in önümüzdeki iki yıl içinde bir BTC ETF'sini onaylayacağını tahmin ediyor.

Ric Edelman'a göre, ABD'de “saf oyun” bir Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) piyasaya sürülmesi, bazılarının düşündüğü kadar uzak olmayabilir. TV sunucusu, SEC'in "hayır demek için bahaneleri tükeniyor" olduğu için, böyle bir ürünün en geç 2023'ün sonunda gün ışığına çıkacağını öngördü.

 

“Amerikalıların Üçte Birinin Devam Eden Yılın Sonuna Kadar Bitcoin Sahibi Olmasını Bekliyor”

Ric Edelman ayrıca Amerikalıların üçte birinin bu yılın sonuna kadar Bitcoin sahibi olmasını bekliyor. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ilk BTC vadeli işlem destekli ETF'nin onaylanması, bekçi köpeğinin kripto dünyasına karşı duruşunu yumuşattığını gösterdiğinden, endüstrinin büyümesi ve meşruiyeti için önemli bir kilometre taşı olarak kabul edildi. Bununla birlikte, birçoğu, vadeli bir ETF'ye yeşil ışık yakmanın yeterli olmadığına inanıyor ve Bitcoin'in performansını izleyen spot borsada işlem gören bir fon görmek istiyor.

SEC, Önümüzdeki 48 Ay İçinde Sonunda BTC ETF'yi Onaylayacak

CNBC için yakın zamanda yapılan bir röportajda Ric Edelman, SEC'in önümüzdeki 48 ay içinde “saf oyun” BTC ETF olarak adlandırdığı böyle bir ürünü sonunda onaylayacağını belirtti. Komisyonun birini reddetmek için mazeretlerinin tükendiğini ileri sürdü: “22'de olmasa da 2023'te gerçekleşeceğini ummamın nedeni, SEC'in hayır demek için mazeretlerinin tükeniyor olması. ” Edelman ayrıca, güvenlik teşkilatının buna karşı olmasının en önemli nedenlerinden birinin, bu tür bir ürünü "yeterince iyi" idare edemediğini iddia etmesi olduğunu hatırlattı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ