Richard Branson, saf kurbanları cezbetmek için ünlü adını kullanan gizli bir Bitcoin aldatmacası hakkında herkesi uyardı.

Richard Branson Bitcoin Dolandırıcılığını Onaylamadığını Söyledi

Virgin Group CEO'su Richard Branson, kısa bir süre önce Twitter’daki takipçilerine “Bitcoin kaçamak” denen bir kripto dolandırıcılığı konusunda uyarıda bulundu. İş adamı, takipçilerinin çevrimiçi aldatmacalara dikkat etmesini talep ederken bu sahtekarlarla hiçbir ilgisi olmadığını iddia ediyor.

Gerçek Olamayacak Kadar İyi

Bitcoin Loophole basitçe rastgele sinyaller üreten sahte işlem yazılımını destekleyen tipik bir kripto. Bu sinyalleri görmek isteyenler “tavsiye edilen komisyoncu” ya para yatırmak zorunda.

Yine de, henüz başlamamış yatırımcılar, Bitcoin Loophole'un müşterilerine binlerce dolarlık kazancı geri getirme sözü vermesi nedeniyle tuzağa düşebilir.

Platform, neredeyse yüzde 99,7'lik mükemmel başarı oranına sahip, ancak yalnızca paranızla dolaşan offshore brokerları, Bitcoin Loophole ile (yakalanmadıkça) gerçekten başarılı olabilir.

Benzediği Örnek

Bitcoin dolandırıcılığı Hydra'yı andırıyor - bir kafa kesilince iki tane daha yerini alıyor. U.Today, talihsiz mağdurları sosyal medyada sahte haber makaleleriyle hedef alan "Bitcoin Devrimi" nin sayısız hikayesini anlattı.

Branson, yıllardır kripto dolandırıcılığıyla mücadele ediyor. Mayıs 2018’de, takipçilerini kriptoyla ilgili hızlıca zengin yapan programların sahte onayları konusunda uyardığı uzun bir yazı yazdı.

Ünü kripto dolandırıcılığı ile lekelenen diğer önemli isimler arasında Elon Musk, John de Mol ve Jeremy Clarkson sayılabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ