Rio de Janeiro Belediye Başkanı Eduardo Paes, şehrin Hazinesinin %1'ini Bitcoin olarak tahsis etmek istiyor.

Rio de Janeiro Belediye Başkanı Eduardo Paes, şehrin Hazinesinin %1'ini Bitcoin olarak tahsis etmek istiyor. Devam ederse, megapolis, birincil kripto para birimi Bitcoin'i bir değer deposu olarak satın alan ilk Brezilya şehri olacak. Belediye Başkanı Eduardo Paes, Bitcoin seven Miami Belediye Başkanı Francis Suarez ile bir konferansta konuyu tartışırken Rio İnovasyon Haftası'nda planlarını sundu.

"Kripto Rio'yu Başlatacağız ve Hazine'nin %1'ini Bitcoin'e Yatıracağız"

Belediye Başkanı, “Kripto Rio'yu başlatacağız ve Hazine'nin %1'ini Bitcoin'e yatıracağız” dedi. Brezilya Sosyal Demokrat Partisinin 52 yaşındaki üyesi, Suarez'in Miami'yi bir kripto para birimi merkezine dönüştürme çabalarına da övgüde bulundu. İkincisi, daha önce, şehrinin Hazine rezervlerinin %1'ini Bitcoin'e koyma fikrini keşfetmeye açık olduğunu söyledi. Miami kendisini ABD'nin kripto para birimi merkezi olarak konumlandırırken, Rio dijital varlık endüstrisi için Güney Amerika merkezi olmayı hedefliyor.

"Rio de Janeiro, Güney Amerika'nın Teknoloji Başkenti Olmak İçin Gereken Her Şeye Sahip."

Paes ayrıca, “Rio de Janeiro, Güney Amerika'nın teknoloji başkenti olmak için gereken her şeye sahip. Rio İnovasyon Haftası gibi etkinlikler, şehrin çalışmak, yaşamak ve yenilik yapmak için mükemmel bir yer olarak imajını güçlendirmeye geliyor.” Rio de Janeiro, Brezilya'nın finansal kalbi olduğundan, olası Bitcoin kabulü, birincil kripto para biriminin geliştirilmesi için büyük bir adım olarak kabul edilir. Ekonomisi aynı zamanda en büyük Latin Amerika bölgelerinden biridir ve küresel olarak en hızlı büyüyenler arasındadır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ