Ripple 10 Milyar Dolarlık Değerlemeyi Hak Ediyor mu?

Ripple 10 Milyar Dolar mı? CNBC Analisti Öyle Düşünmüyor

Sadece bu hafta, Fortune, Ripple Labs'ın en son fonlama turunu C Serisinde 200 milyon dolar topladığını açıkladı. Yatırım, küresel yatırım şirketi Tetragon, Japon finans merkezli konglomera SBI ve Route 66 Ventures'tan geldi.

Bu fonlama turunda özellikle dikkat çeken şey, bu C Serisi ile Ripple'ın 10 milyar dolar değerinde olmasıydı. Şimdi Ripple bu fon turu sonrasında WeWork'ten daha değerli hale geldi.

CNBC'nin “Fast Money” bölümünde konuşan bir analist, Ripple'ı 10 milyar dolarlık bir şirket olarak görmüyor.

Ripple'ın Değeri Var mı? Varsa, Nedir?

Diğer analistler arasında Vays, Ripple ve XRP'nin çok az değere sahip olduğuna ikna olsa da, bazıları şirketin ve ilgili kripto para biriminin şu anda finans endüstrisinde gerekli bir boşluğu doldurduğundan emin.

Amerikan Ekonomik Araştırma Enstitüsü'nden Jeffrey Tucker, Russia Today (Rus hükümeti tarafından finanse edilen bir medya kuruluşu) ile yapılan son röportajda, yukarıda bahsedilen iki şeyin gerçek değerinin SWIFT’in eksikliklerinin artmasından kaynaklandığını belirtti.

Farkında olmayanlar için, bankacılar tarafından daha iyi “SWIFT” olarak bilinen Dünya Çapında Bankalararası Finansal Telekomünikasyon Derneği, finans sisteminin mevcut omurgasıdır, çünkü dünyadaki bankaları birbirine bağlar ve diğer işlemlerin arasında kabloların ölçekte yapılmasına izin verir.

Tucker röportajda XRP'nin “son derece önemli bir teknoloji” olduğunu ve “eski finansal sistemlerin küreselleşmenin yeni çağıyla başa çıkamayacağını, bu yüzden bu pazar nişini doldurmak için kripto para almayı” gerektirdiğini söyledi.

Gerçekten de, SWIFT ve diğer geleneksel ödeme mekanizmaları dijital standartlara göre nispeten yavaştır, hatta muhtemelen günler, bazen haftalar sürebilir ve bankalara müşterileri bu işlemleri kabul etmek için düzinelerce dolar borçludur.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ