Ripple, 2020'nin ilk çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre XRP satışlarında % 87 düşüş bildirdi.

Ripple, 2020'nin ilk çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre XRP satışlarında % 87 düşüş bildirdi.

Perşembe günkü duyuruya göre, blockchain ödeme firması, 2019'un ilk çeyreğinde 13.08 milyon dolar XRP satarken 2020 yılının ilk çeyreğinde toplam 1.75 milyon dolar değerinde XRP sattı.

Keskin düşüş, doğrudan kurumsal satışlardaki düşüşün yanı sıra Ripple’ın programlı satışlarında, yani kripto para birimi borsalarına yapılan XRP satışlarında devam eden bir duraklamanın sonucudur.


Ripple, sadece “EMEA [Avrupa, Orta Doğu ve Afrika] ve Asya dahil stratejik bölgelerde” XRP satışları için tezgah üstü (OTC) kanalına odaklandığını söyledi.

Ripple’ın XRP satışları, programlı satışların durakladığı 2019'un üçüncü çeyreğinden bu yana düşmeye devam etti. 2019'un dördüncü çeyreğinde, toplam XRP satışları % 80 azaldı.

2019'un ikinci çeyreğine kadar, programlı satışlar Ripple'ın satış hacimlerinin çoğunu oluşturdu. Ancak firma, şişirilmiş hacim raporları nedeniyle bu satışlardan ayrılmaya karar verdi.

Ripple, sektörde devam eden sahte hacim gibi zorluklar göz önüne alındığında kriterlerini değerlendirmeye devam ediyor.

Şimdiye kadarki en düşük XRP satışları

Ripple’ın 2020 yılı 1. çeyrek satışları 2016'nın 4. çeyreğinde bu rakamları duyurmaya başladığından bu yana en düşük satışlar.

XRP'nin fiyatı da önceki çeyreğe göre ilk çeyrekte % 9 düşüşle 0.1928 $ 'a geriledi.

Öte yandan, XRP'nin küresel işlem hacmi 2020 yılının ilk çeyreğinde % 72 29.68 milyar dolara yükseldi.


Ripple yaptığı açıklamada "Müşteriler, uluslararası hesapları ön fonlama ihtiyacını ortadan kaldırarak XRP'nin değerini önemli maliyet tasarruflarıyla görmeye devam ediyor. 2019'un 4. çeyreğinden 2020'ye kadar, RippleNet'in İsteğe Bağlı Likidite (ODL) hizmeti işlem hacmini üçe katladı” ifadesini kullanıyor.

 ODL çözümü, sınır ötesi ödemeleri çözmek için XRP'yi kullanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ