Ripple, son çeyrek piyasa raporunda XRP satışlarının yavaşladığını söyledi.

Ripple, 226,31 Milyon Dolarlık XRP Sattı ve EVM, Uniswap ve Aave Gibi DeFi Uygulamalarının XRPL Üzerinde Çalışabileceğini Duyurdu

Ripple, son çeyrek piyasa raporunda XRP satışlarının yavaşladığını söyledi. Firma, Uniswap gibi DeFi uygulamalarını XRPL'ye koymak için EVM yan zincirini başlattığını söyledi.

Blockchain ödeme şirketi Ripple Labs Inc, mevcut gerçeklerin ardından daha geniş dijital para birimi ekosistemindeki eğilimi detaylandıran 2022 4. Çeyrek XRP Piyasaları Raporunu yayınladı. Firmanın paylaştığı rapora göre, Fransa, İsveç ve Afrika'da İsteğe Bağlı Likidite (ODL) lansmanı da dahil olmak üzere bir dizi önemli kilometre taşı kaydetti.

Ripple, satın almalar hariç XRP coin satışlarının, önceki çeyrekte kaydedilen 310.68 milyon $'a kıyasla dördüncü çeyrekte 226.31 milyon $'a ulaştığını açıkladı. Şirket, satışlardaki düşüşün FTX Türev Borsası'nın çöküşünün yol açtığı olumsuz görünümden kaynaklandığını kaydetti.

Ripple darbeyi nasıl aldığının altını çizerken, firma ekosistemde faaliyet gösteren şirketler için daha büyük bir etkiye dikkat çekti. En büyük etkilerden biri, merkezi borsalara olan güvenin kaybıydı ve bu eğilim, birçok kişinin fonlarını bu ticaret alanlarından uzaklaştırmasına neden oldu. Rapor, Binance gibi borsaların Rezerv Kanıtı (PoR) yayınlayarak güveni yeniden kazanma girişiminde bulunduğunu vurguladı.

Bu şeffaflık gösterisine rağmen Ripple, açıklama seviyesinin %100 olmadığı için sonucun bariz beklentilere aykırı olduğunu kaydetti. Buna dayanarak, yatırımcılar tekrar yanmamak için nispeten güvenli bir saklama önlemi seçiyorlar. Rapor okur;

Bu nedenle, piyasa katılımcıları, borsalara gönderilen bakiyeleri büyük ölçüde azalttı, para çekme sıklığını artırdı ve çoğu ticaret stratejisi için ufukları kısalttı; bunların tümü, likidite üzerinde ağır bir sürüklenme ve değişken fiyatlar ile sonuçlandı.

Ekosistemi saran geniş kasvetin ortasında Ripple, endüstrinin artık konsolidasyon aşamasına girdiğini söyledi. Buna dayanarak firma, mevcut dalganın uzayda büyük bir inşaatçı olarak hedefleri için uygun olacağını belirtti.

Ripple, XRPL'de EVM Uyumluluğunu Başlattı

Firma tarafından paylaşılan en önemli olaylardan biri, Ethereum Virtual Machine (EVM) uyumluluğunun Devnet'teki XRP Ledger'da kullanıma sunulmasıdır. Bu yeni özellik, Ripple ekosistemini Ethereum'un son derece likit dünyasına açmaya yardımcı olacak.

Ripple tarafından açıklandığı gibi EVM uyumluluğu, Aave, Uniswap ve Compound gibi protokollerin XRPL üzerinde çalışmasını kolaylaştıracak. Bu, yalnızca XRP Ledger'ın akıllı sözleşme yeteneklerini desteklemekle kalmayacak, aynı zamanda XRP coin'in her alanda büyümesini sağlamaya yardımcı olacaktır.

Ripple, EVM'nin "dönüm noktasının, daha fazla geliştiricinin Solidity tabanlı akıllı sözleşmeleri kodlayabilirken XRPL'nin özellik setine (hızı, sürdürülebilirliği ve düşük maliyetli işlemleri gibi) kolayca erişebileceği anlamına geldiğini doğruladı. Ek olarak bu, Uniswap, Aave ve Compound gibi başarılı DeFi uygulamalarının XRPL'de kolayca başlatılması için kapıyı açıyor."

Piyasa raporunda Ripple, operasyonlarının diğer yönleri hakkında ek ayrıntılar da verdi. Bunlar, karakteristik bir şekilde dördüncü çeyrekte emanetten yaklaşık 3 milyar XRP koinin serbest bırakılmasını içeriyor. Sonuç olarak şirket, ABD SEC ile yasal mücadelesindeki mevcut savunmasından gurur duyduğunu ve mahkemeden olumlu bir karar beklediğini söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ