ABD SEC, daha büyük etkileri olabilecek taraf olmayan bir kuruluşa karşı tasfiye arıyor.

Ripple: 30 Ocak, Tüm Endüstri İçin En Önemli Tarih Olacak

ABD SEC, daha büyük etkileri olabilecek taraf olmayan bir kuruluşa karşı tasfiye arıyor.
Mahkeme, Ripple ve SEC savaşında belirleyici bir an olabilecek 30 Ocak'ta bir duruşma yapmayı kabul etti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC), 2013'teki XRP satışı sırasında menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği için blockchain girişimi Ripple'a dava açmasının üzerinden tam iki yıl geçti.

2022 yılı boyunca Ripple ve avukatları, çok sayıda mahkeme duruşmasında duruşlarını güçlü bir şekilde savundu. San Francisco merkezli blockchain girişimi, eski SEC belgelerine erişim söz konusu olduğunda birkaç mikro kazanım kaydetti.

Özet karar hızla yaklaştıkça, Ripple ve SEC davası giderek daha büyüleyici hale geliyor. Hem sanıklar hem de iddia makamı, yorumlarını mahkemede tutmaya çalışıyor. Ayrıca SEC, Ripple'ın XRP'sini yasa dışı yollardan sattığını, ancak herhangi bir önemli kanıt sunmadığını iddia ediyor.

Son gelişmeye göre, bu davada Ripple'ı temsil eden avukat John E. Deaton, 30 Ocak'taki duruşmanın Ripple için en önemli duruşmalardan biri olacağını kaydetti. Bu, SEC'in erişimlerini sınırlamak için önergesinin sözlü bir argümanını dinleme izni verilen Ripple'ın müttefiki LBRY ile ilgilidir. Mahkemeler, LBRY'nin taleplerini kabul etmiş ve iddiaları dinlemeyi kabul etmiştir. Avukat Deaton, bunun Ripple'ın SEC ile savaşında belirleyici bir an olabileceğine inanıyor.

@LBRYcom'un SEC'in Çözümlerini Sınırlandırma Hareketi ile ilgili 30 Ocak'taki duruşma, tartışmasız bugüne kadarki en önemli kripto duruşması.

SEC, taraf olmayan birinden tasfiye istiyor, ancak aynı zamanda SEC'in kalıcı ihtiyati tedbir için önerdiği dili de okuyor. 👇 https://t.co/g6Bi0DdjYP pic.twitter.com/xpLsD1hI5x

— John E Deaton (@JohnEDeaton1) 28 Aralık 2022

SEC'in Taleplerine Bir Bakış

Avukat, ABD SEC'in taraf olmayan bir kuruluşa karşı potansiyel olarak daha büyük etkileri olabilecek ve kötü bir örnek teşkil edebilecek bir tasfiye arayışında olduğunu belirtti. Ek olarak, avukat John E Deaton, SEC'in ikincil piyasalara ulaşmasına ve işlemlere izin vermemesine izin verebilecek kalıcı bir yönerge öneren SEC'in niyetini de vurguladı. Ayrıca Deaton, SEC'i uygunsuz cezalandırıcı tasfiye talep ettiği için de çağırdı.

SEC'in Ripple ile mücadelesinde birden fazla dönemeç görüldü. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Hinman'ın konuşmasının belgelerini ifşa etme konusunda geri adım attı. Son dosyalarında SEC, Hinman'ın belgelerini halka açıklamaya hala hazır olmadıklarını söyledi. Menkul kıymetler düzenleyicisi şunları kaydetti:

SEC, Hinman Konuşma Belgelerinin ayrıcalıkla korunduğunu saygıyla korur. Ancak bu belgeler kamu kayıtlarının bir parçası haline gelirse, SEC'in gelecekte (bu davada veya başka bir davada temyiz üzerine) böyle bir iddiada bulunması engellenecek ve bu da SEC için oldukça zararlı olacaktır.

Başka bir gelişmede, Ripple, ABD DoJ'nin yakın zamanda MNGO ve CRV gibi dijital varlıkları menkul kıymetler olarak değil emtia olarak sınıflandırmasıyla ABD SEC üzerinde bir avantaj elde ediyor. Bu, Ripple'a SEC'i XRP'nin bir menkul kıymet olma talebini geri izlemeye zorlaması için hareket alanı verebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ