Ripple, kripto para birimine dayalı kredilendirmenin gelişmekte olan dijital varlık dünyasında güçlü ve erken kullanım durumunu temsil ettiğini söylüyor.

Ripple, 5 Milyar Dolarlık Bu Endüstride Önemli Büyüme İçin XRP ve Kripto Varlıklarını Koruduğunu Vurguladı

Ripple, kripto para birimine dayalı kredilendirmenin gelişmekte olan dijital varlık dünyasında güçlü ve erken kullanım durumunu temsil ettiğini söylüyor.

En son 4. çeyrek XRP Piyasaları raporunda, San Francisco merkezli ödeme şirketi multi milyar dolarlık endüstrinin yeni başladığını söyledi.

“Dijital varlık borçlanma / borç verme piyasası geçtiğimiz yıl boyunca önemli bir ivme gördü, çünkü bu pazar şimdi 5 milyar dolarlık bir endüstri olarak kabul ediliyor…

İvme birkaç faktör tarafından desteklenmektedir: birçok fiat para birimindeki düşük faiz oranları, işletme sermayesi arayan artan sayıda dijital varlık piyasası katılımcısı ve verim üretmek isteyen artan sayıda uzun vadeli dijital varlık sahibi tarafından yönelendiriliyor. Bir 'kripto kredi balonu' konusundaki endişeler ortaya çıkmaya başlasa da, bu pazarın büyüme potansiyeli bu yıl ve ötesinde önemli olmaya devam ediyor. ”

Üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP, Bitcoin (BTC), Ethereum (BTC), Litecoin (LTC) ve diğer dijital varlıkların yanı sıra Celsius, Genesis, SALT ve Nexo dahil olmak üzere en büyük kripto kredi platformlarından bazılarında mevcut.

Ripple’ın düşüncesi, kripto kredi endüstrisiyle ilgili yakın tarihli bir Graychain raporuyla tekrarlanıyor. Araştırma, 2019'un ilk çeyreğinde 5.462'den ikinci çeyrekte 18.562'ye -% 239'luk bir sıçrama ile yeni kredilerin arttığını ortaya koyuyor. Graychain, Genesis ve Celsius'un kredi kullanımının % 65'i ile sektöre hakim olduğunu söylüyor.

Graychain'e göre, yeni başlayan endüstri çoğunlukla kaldıraç, arbitraj ve vergi ertelemesi için kripto kredileri alan profesyoneller tarafından destekleniyor.

 Geleneksel bankacılık sisteminin aksine, kripto kredileri oldukça otomatik bir süreçtir. Borç verenler, ödemeleri ve faiz oranlarını izlemek için akıllı sözleşmeler kullanır. Bu, borçluların kredi kontrolünden geçmekten ve kredi almak için puanlamadan kaçınmalarını sağlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ