İspanyol bankacılık devi Santander, İngiltere'de yeni bir para transferi uygulaması başlattı, ancak şirketin diğer ödeme uygulamasının aksine, bu Ripple’in teknolojisini kullanmıyor.

Ripple’a Bir Şok Daha: Santander  Yeni Uluslararası Para Transferi Hizmetini Başlattı – XRP Yok

İspanyol bankacılık devi Santander, İngiltere'de yeni bir para transferi uygulaması başlattı, ancak şirketin diğer ödeme uygulamasının aksine, bu Ripple’in teknolojisini kullanmıyor.

PagoFX, hangi bankayı kullandıklarına bakılmaksızın, İngiltere'den para göndermek isteyen herkese açık, düşük maliyetli yeni bir mobil uluslararası ödeme transfer hizmeti sunuyor.

Santander’in diğer ödeme uygulaması One Pay FX, para birimleri arasında para taşımak için Ripple’ın ödeme mesajlaşma sistemini kullanıyor. Uluslararası finansal ağ Swift'in rakibi olan ve XRP'yi kullanmayan ürün, finansal kurumların işlem ayrıntılarını netleştirmek ve doğrulamak için mesajlaşmayı kullanarak fiat-fiat işlemlerini gerçek zamanlı olarak çözmesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Ancak PagoFX de aynı şeyi yapmıyor. Şirket, Twitter'da Ripple ve XRP ile ilgili platformunun yönü hakkında bir inceleme yayınladı.

COVID-19 salgınına yanıt olarak PagoFX, transfer hizmetlerini Haziran ayı ortasına kadar (müşteri başına 3.000 £ toplam limite kadar) ücretsiz olarak sunmayı planlamaktadır.

Bundan sonra, Euro Bölgesi, İsviçre, Norveç, İsveç ve Çek Cumhuriyeti'ne para transferi için standart ücretler gönderim bedelinin % 0,70'i olacaktır. ABD, Polonya ve Danimarka'ya transferlerde ücret% 0.80 olacaktır.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na sunulan bir dosyaya göre, One Pay FX bu yıl Meksika'da açılmayı planlıyor.

 2018'de hayata geçirilen Ripple destekli uluslararası ödeme çözümü zaten altı ülke ekledi: İspanya, İngiltere, Brezilya, Polonya, Portekiz ve Şili.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ