Ripple, bir ABD DOJ markalı dijital para biriminin emtia olarak kullanılmasının ardından SEC üzerinde bir avantaj daha kazanmış olabilir.

Ripple: ABD DoJ

Ripple, bir ABD DOJ markalı dijital para biriminin emtia olarak kullanılmasının ardından SEC üzerinde bir avantaj daha kazanmış olabilir.
Ripple (XRP), devam eden bir davaya rağmen, 2023'te umut verici bir koşu için hazır.

Ripple, ABD Adalet Bakanlığı Yargıç Analisa Torres tarafından yapılan son açıklamaların ardından oyunun kurallarını değiştiren bir dönüm noktası kaydetmiş olabilir. Yargıç Torres'in açıklamaları Ripple'ın avukatları tarafından alıntılanırsa, uzun vadede Ripple için dava açabilir.
27 Aralık'ta kripto para yatırımcısı Avraham Eisenberg tutuklandı. Eisenberg, Mango Markets borsasına saldırmakla suçlandı.
Sömürüye dahil olması, borsanın şaşırtıcı bir şekilde 110 milyon dolar kaybetmesine neden oldu. ABD Adalet Bakanlığı avukatları, sömürüye dahil olan iki kripto para birimini "mal" olarak etiketliyor.
İddianamenin ilerlemesi boyunca DOJ, ne MNGO'nun ne de CRV'nin güvenlik olmadığını savunuyor. Her iki jetonu da birçok farklı durumda emtia olarak sınıflandırır.

Her iki varlığın da emtia olarak sınıflandırılması Ripple için uygun olabilir. XRP'yi menkul kıymet olarak ifade eden SEC'e karşı açtığı davada, DOJ'un aksini söyleyen alıntıları Ripple için ağırlık taşıyabilir.

Ripple'ın avukatları DOJ'un açıklamasını devreye sokacak olsaydı, SEC'in XRP'yi katı bir şekilde etiketlemesinden geri adım atması gerektiğini savunabilirlerdi. DOJ, yukarıda belirtilen belirteçleri emtia olarak sınıflandırabilirse, avukatlar Ripple (XRP) için temyiz başvurusunda bulunmak da bir menkul kıymetten başka bir şey olarak kabul edilebilir.

Vakanın geleceği bilinmiyor, ancak Ripple yeni kilometre taşlarına ulaşmaya devam ediyor
Özellikle, SEC ve Ripple davasının şu anda görüldüğü mahkeme, Avraham Eisenberg'in iddianamesine yönelik belge dosyalarının arkasındaki mahkemeyle aynı.

Bu arada, Delphi Labs'tan Gabriel Shapiro, yanıt olarak, son güncellemenin ardından gelen heyecanı geri püskürterek, gelişimin zaten olumlu olmadığı konusunda ısrar ediyor.

Bunu bir tweet'te şöyle anlatıyor:

"Davanın ilgili tokenları menkul kıymetler olarak nitelendirmemesi hiçbir şekilde olumlu/yükselici değildir ve yalnızca dava stratejisinden kaynaklanmaktadır - hükümetin kendi davasında ne kadar az öncül dava açması gerekiyorsa o kadar iyidir."

Yine de Ripple, SEC ile devam eden davasına rağmen bir Blockchain olarak gelişmeye devam ediyor. Son raporlara göre Ripple, ülke için ulusal bir stablecoin başlatmak için Palau ile ortaklık kurmaya hazırlanıyor.

Bu, Ripple ağının yalnızca 2022'de güvence altına aldığı bir avuç ortaklıktan biri. Önümüzdeki yıllarda, Ripple'ın dünya çapında benimsenmesi artmaya devam edebilir.

Bu arada, basın zamanında, Ripple (XRP) son 1 saatte yüzde 0,22 arttı. Altcoin, günlük kazanç kaydeden diğer birkaç kripto para birimi arasında yer alıyor. 24 saatlik fiyat düşüşü yüzde 4'ün üzerinde olmasına rağmen, XRP'nin fiyat değeri şu anda 0,34 dolarda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ