Ripple savunucusu ve avukatı, XRP'nin menkul kıymet olduğuna dair hiçbir kanıt olmadığını söylüyor.

Ripple Avukatı: "ABD Tarihinde Bir Varlığın Hiçbir İkincil Satışı Menkul Kıymet Olarak Görülmedi, Bu Yüzden XRP Bir Metadır"

Ripple savunucusu ve avukatı, XRP'nin menkul kıymet olduğuna dair hiçbir kanıt olmadığını söylüyor. Özet karar için zaman çizelgesi bilinmemektedir.

Bir dijital para birimi olarak XRP'nin bir menkul kıymet mi yoksa bir emtia mı olduğu konusundaki tartışma, şu anda sektördeki en değişken konulardan biri olarak sürekli olarak merkez sahnede olacak. Pro-Ripple avukatı John Deaton, karakteristik tavrıyla, ödeme dijital para biriminin menkul kıymet olarak adlandırılmaya uygun olmadığına inanmasının başka bir nedenini paylaşarak konuya tekrar daldı.

Kanun gazisine göre, bir varlığa yatırım yapmak veya onun ikincil piyasada satışı bir menkul kıymet teşkil etmez. Deaton, devam eden Ripple ve ABD SEC davasıyla ilgili olduğu için ilk bilgi kaynağı ve son tweet'lerinden birinde davanın yol açabileceği tüm olası senaryoları açıkladı.

Dört Vaka Senaryosu

En sevdiği sosyal medya platformu Twitter'a dönen Deaton, dava için olayların gidişatını beklediği 4 vaka senaryosu sundu. İlk olarak, Ripple için en iyi senaryonun, Yargıç'ın "davadaki büyük aşırılık ve davranış nedeniyle SEC'i tokatlaması" ile kesin bir galibiyet kaydetmesi olacağını belirtti.

Deaton, yorumunda, "Yargıç Netburn, SEC avukatlarının ikiyüzlü olduğu, yasaya sadakatten yoksun olduğu ve yalnızca bir sonraki tartışmayı kazanmayı umursadığı yorumunu yaptı" ve bu nedenle, davada Ripple'a olumlu bir eğilim gösterebilir.

Deaton ayrıca, bir sonraki en iyi sonucun, Yargıç'ın Ripple'ın XRP'yi tokenin varlığının ilk aşamalarında bir yatırım sözleşmesi olarak sattığına karar vermesi olacağını da belirtti. Ona göre Yargıç, ilk 100 yatırımcıya gönderilen izahnameye dayanarak bu yönde eğilebilir. Bu şekilde Yargıç, XRP koinlerinin ikincil satışlarının menkul kıymet teşkil etmediğine karar verebilir.

Muhtemelen SEC'in lehine olabilecek diğer iki sonucun, davayı büyük ölçüde gerçekleri daha fazla inceleyebilecek ve böylece statükoyu uzatabilecek bir jüriye sevk edebileceğini belirtmekte fayda var. Sonuç olarak, Deaton, birkaç referansın, XRP'nin Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN) ve çok korunan Hinman Speech dahil olmak üzere üst düzey devlet kurumlarından bile gelen kanıtlarla yalnızca bir kod parçası olduğu gerçeğini doğruladığı konusunda iyimser.

Ripple ve SEC Vakası İçin Potansiyel Bekleme Süresi

Ripple SEC kararıyla ilgili artan bir beklenti var ve birçok sektör paydaşı, özet kararın ne zaman verilebileceğini belirtiyor.

Bu konuda bilgi veren Deaton, nihai kararın ne zaman verileceği konusunda kesin bir son tarih olmadığını söyledi. Kararın 60 güne kadar sürebileceğini söyledi.

Onun yönetmesi için bugünün bir son tarihi yok. Karar bir saat içinde de çıkabilir, 30-60 gün daha sürebilir. Yargıç Torres, önceki davalara dayanarak, Daubert/Experts'in kararından birkaç ay sonra özet karar hakkındaki kararını verdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ