Ripple, Brave, Huobi ve diğer 40 şirket, anında ödeme ağı PayID'yi dünya çapında başlatmak için Açık Ödeme Koalisyonuna katıldı.

Ripple, Brave ve Huobi Anlık Global Payments Network PayID

Ripple, Brave, Huobi ve diğer 40 şirket, anında ödeme ağı PayID'yi dünya çapında başlatmak için Açık Ödeme Koalisyonuna katıldı.

Ripple, Brave ve Huobi gibi 40'tan fazla şirket, Açık Ödemeler Koalisyonunu oluşturmak ve evrensel ödeme sistemi PayID'yi başlatmak için güçlerini birleştirdi.

100 milyondan fazla tüketiciye ulaşan yeni ödeme işlemi, kullanıcıların herhangi bir ödeme ağında dünyanın herhangi bir yerine gerçek zamanlı olarak para göndermesine veya almasına olanak tanır.

Kullanıcılar, karmaşık banka hesap numaraları, uluslararası kodlar, yönlendirme numaraları veya SWIFT kimlikleri gerektirmeden anında para almak için banka hesaplarına bağlı bir e-posta adresi veya telefon numarası sağlayabilir.

İlgili kripto para ve blockchain şirketleri arasında BitGo, BitPay, Bitrue, Bitso, Bitstamp, Blockchain.com, Brave, BTC Markets, CipherTrace, Coinone, Crypto.com, Huobi, Independent Reserve, Liquid, Ripple ve daha fazlası bulunmaktadır.

Ripple’dan Ethan Beard, PayID’in küresel ödemeleri basit ve hızlı hale getirmeyi amaçladığını söyledi. “Ödeme göndermek, e-posta veya metin göndermek kadar kusursuz olsaydı, hepimiz dünya çapında hızlı ve kolay bir şekilde daha fazla ödeme göndeririz” dedi.

Liquid Group Inc CEO'su Mike Kayamori, kripto para biriminin anahtar bir bileşen olacağını söyledi: “Ödemelerin fiat ve kripto para birimi arasında birlikte çalışabilir olması ve dünyanın her yerine gönderilmesi ve alınması kolay olacak.”

PayID bir sonraki adımdır

PayID, son üç yılda aşamalı olarak tanıtıldığı Avustralya'da zaten yaygın olarak kullanılmaktadır. Ülkedeki banka ve kripto borsası kullanıcılarının çoğunluğu 7/24 istedikleri zaman anında para transferi yapabilir ve alabilir.

Avustralya merkezli BTC Markets CEO'su Caroline Bowler, küresel PayID sisteminin Avustralya'nın 2018'de Yeni Ödemeler Platformu'nu (NPP) tanıtmasını izlediğini söyledi:

 “PayID, uluslararası bir kitleye ödeme kolaylığı sağlayacak altyapıda önemli bir sonraki adımdır.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ