MoneyGram, ODL müşterileri Frente Corretora ve Travelex aracılığıyla Ripple ile ortaklık kuruyor.

Ripple, Brezilya

MoneyGram, ODL müşterileri Frente Corretora ve Travelex aracılığıyla Ripple ile ortaklık kuruyor. MoneyGram ve Ripple, Ripple'ın SEC ile sorun yaşamasının ardından 2021'de doğrudan bir ortaklığı sonlandırdı.

Ripple, sınır ötesi eşler arası ödeme ve para transferi şirketi MoneyGram ile yeni bir ortaklık kurdu.

Bir XRP topluluğu üyesi olan Tehol Beddict, ortaklığa ilk olarak Twitter'da dikkat çekti. MoneyGram'ın yerel çevrimiçi ödemeler platformu Frente Corretora ile ortaklaşa Brezilya'da MoneyGram Online (MGO) web sitesini başlattığını belirtiyor.

Frente Corretora, MGO'nun Brezilyalıların MoneyGram üzerinden hesaplarına havale göndermesine ve almasına olanak tanıyacak. Bu arada Frente Corretora, Ripple'ın Brezilya'daki en büyük XRP On-Demand Liquidity (ODL) iş ortağı bankası Travelex'in ortağıdır.
MoneyGram bir basın açıklamasında, hareketin MGO'nun coğrafi varlığını genişletme çabalarının bir parçası olduğunu belirtti. MoneyGram'ın başkanı ve CEO'su Alex Holmes, şirketin platformun yeni müşteri segmentlerinden büyüme yakalayacağından emin olduğunu ekledi. dedi ki:

"Dünyanın dört bir yanındaki müşteriler için oluşturduğumuz sürükleyici çevrimiçi platformdan son derece gurur duyuyoruz ve dünya çapındaki sürekli dijital büyümemiz, tüketicilerin lider kullanıcı deneyimimize gerçekten değer verdiğini gösteriyor" dedi.

MoneyGram, Brezilya havale piyasasının Latin Amerika'daki operasyonları için bir büyüme fırsatı olduğunu ekliyor. GDO'nun Brezilya lansmanı, MoneyGram'ın hâlihazırda 1.000'den fazla perakende satış noktasına sahip olduğu Brezilya'daki varlığını genişletiyor.

Ripple ve MoneyGram'ın Ortak Geçmişi

MoneyGram'ın Travelex ile bağlantısının yanı sıra, Ripple ve ödeme şirketi de ortak bir ortaklık geçmişine sahiptir. İki şirket, Ripple'ın SEC ile sorunlarının arttığı 2021 yılına kadar ortaktı.

Ortaklık döneminde Ripple, hisselerini satın alarak MoneyGram'a büyük yatırımlar yaptı. Buna karşılık MoneyGram, XRP aracılığıyla milyonlarca dolar değerindeki havale işlemlerini halletmek için Ripple'ın hizmetlerini kullandı ve ODL teknolojisini kullanmaya başlamayı planladı.

Ortaklığın serpintisinin ardından, Ripple o zamandan beri elindeki MoneyGram hisselerini elden çıkardı. MoneyGram, kendisini Ripple'ın rakibi Stellar'a satmak için müzakereye geçti. Ancak müzakereler suya düştü.

İkili, gelecekte ortaklıklarını yeniden gözden geçirme olasılığını dışlamadı. ABD merkezli iki ödeme devinin, Ripple'ın SEC davası sonuçlandığında yeniden ittifak yapma olasılığı var. Diğer finansal piyasa kilit oyuncuları da, Ripple ödeme çözümlerini benimsemeye devam etmeden önce XRP ile ilgili düzenleyici netliği beklediklerini belirttiler. Bunların arasında bankacılık devi JP Morgan da var.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ