National Bank of Fujairah (NBF), müşterileri için sınır ötesi ödemeleri geliştirmek üzere RippleNet ağına katılıyor.

Ripple, Bu Banka İle Ortaklık Kurdui

National Bank of Fujairah (NBF), müşterileri için sınır ötesi ödemeleri geliştirmek üzere RippleNet ağına katılıyor.

Blockchain şirketi Ripple, resmi duyurusuna göre yakın zamanda Dubai merkezli National Bank of Fujairah (NBF) ile ortaklık anlaşması imzaladı. RippleNet ağına katılarak, banka müşterilerinin neredeyse anında işlem yapmalarını sağlayacaktır.

Değişim İçin Bir Katalizör

NBF CEO'su Vince Cook, yaygın dijitalleşme çağında hizmetlerini iyileştirmenin yenilikçi yollarına ihtiyaç olduğunu söyledi. Bitcoin'in arkasındaki teknoloji olan Blockchain, sınır ötesi ödemelerin "kesintisiz" ve "aracısız" bir şekilde yönetilmesini sağlıyor.

Cook, "İşleri ve kişisel ihtiyaçları için en iyi finansal ortak olma taahhüdümüzün bir parçası olarak müşterilerimiz için her zaman bir sonraki en iyi şeyi arayacağız."

Geçen yıl, NBF ayrıca R3’ün Corda kurumsal blockchain teknolojisini kullanan Marco Polo blockchain ağının bir üyesi oldu.

80 Milyar Dolarlık Piyasayı İzlemek

NBF esas olarak IndusInd Bank aracılığıyla eve para gönderen Hintli müşterilerine odaklanacak. Mumbai merkezli bankacılık kurumu, Hindistan'da yıllık 80 milyar doları aşan sınır ötesi ödemeleri iyileştirmek için Şubat 2018'de RippleNet'e katıldı.

 Ocak ayında Ripple'ın ortağı MoneyGram, EbixCash ortaklığıyla dünyanın en büyük havale pazarındaki varlığını da genişletti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ