Kıdemli kripto uzmanı @WKahneman, bir CBDC de dahil olmak üzere en iyi XRPL tabanlı stabilcoinlerin ilerlemesine dair yeni bilgiler sunuyor.

Ripple, Bu CBDC

Kıdemli kripto uzmanı @WKahneman, bir CBDC de dahil olmak üzere en iyi XRPL tabanlı stabilcoinlerin ilerlemesine dair yeni bilgiler sunuyor. Palau eyaleti, XRPL'deki CBDC geliştirmesiyle ilerleme kaydediyor.
Stabil paralar, XRP defterindeki uygulamalar için odak alanlarından biridir. Bu çeyreğin başından itibaren, dünya çapında çeşitli ülkelerden birçok geliştirme ekibi, teknoloji platformu olarak XRP defterini kullanarak istikrarlı dijital para birimleri geliştiriyor. Twitter kullanıcı adına sahip kıdemli kripto uzmanı @WKahneman, XRP defterinde uzun vadede başarılı olması muhtemel olan stablecoin projelerini içeren bir liste paylaşıyor. @WKahneman favorileri arasında Stasis, Stably ve Novatti'yi içeriyordu.
Yazılımları için XRP defterini kullanmanın yanı sıra, çoğu Ripple ile aktif bir ortaklık içindedir. Pazarlama ve mühendislikleri için. Geçen ayın başlarında Stably (ABD merkezli bir Web3 ödeme hizmeti sağlayıcısı), Stably USD'sini (USDS) XRP defterine çıkaracağını açıkladı. Duyuruya göre Stably, USDS'yi XRP defterine dahil etmek için Ripple'dan gerekli teknik desteği alacak.
Ayrıca, Euro destekli stablecoin geliştirmede lider olan Stasis, bu yıl Şubat ayında XRP defterinde EURS stablecoin'in ihraç edildiğini duyurdu. Stasis ayrıca EURS'u bu yılın sonundan önce XRP defterine entegre etmek için Ripple'dan teknik destek alacağını açıkladı.

Haziran 2022'de Güney Afrika merkezli fintech şirketi XAGO, Ripple'ın XRP defterinde sabit parası XUS'u piyasaya sürdü. XUS stablecoin, XAGO müşterilerinin USD ve USDC işlemlerinde maliyetten tasarruf etmelerini sağlar. Bu stablecoin yakında XRP defterinin ana ağında olacak.

Ripple Teknolojisinin Daha Fazla Benimsenmesi

Ek olarak, XRPL tabanlı projeler, beklenmedik varlıklara sahip stabilcoinler geliştiriyor. Örneğin, Novatti Group Limited (Almanya merkezli bir dijital ödeme firması) kısa süre önce Ripple ile Avustralya Doları destekli bir stablecoin olan AUDC'yi çıkarmak için bir ortaklık duyurdu. Ayrıca, Aurei (AUR) stablecoin'i yakında XRP defterinde mevcut olacak.

Ayrıca Flare ve Songbird gibi uyumlu blok zincirlerinde de mevcut olacaktır. Ayrıca Palau eyaleti, XRP defterinde merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) piyasaya sürülmesi konusunda ilerleme kaydediyor. Palau ayrıca, CBDC'sinin XRP defterindeki kullanım örneklerini keşfetmek için Ripple ile ortaklık yapıyor.

Palau'nun CBDC'sinin Ripple ile birlikte geliştirilmesi geçen Kasım ayında başladı. Ortaklığın ilk odak noktası, Palau için USD destekli bir dijital para birimi oluşturmak ve sınır ötesi ödemeler için stratejiler geliştirmekti. XRPL ve yerleşik Merkezi Olmayan Borsa (DEX), ödemeler için oluşturulmuştur ve verilen para birimleri olarak bilinen benzersiz, değiştirilebilir bir belirteç özelliği ile istikrarlı para ihracını destekler.

Belki de olumlu gelişmeler XRP'nin fiyatını olumlu etkiliyor. XRP son 24 saatte yüzde 1,81 düşmüş olsa da, hala 0,5 doların üzerinde işlem görüyor ve geçtiğimiz hafta büyük sermayeli altcoinler arasında en iyi performans gösterenler arasında yer alıyor. Geçen hafta yaklaşık yüzde 18 arttı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ