Ripple, XRPL'de NFT projeleri oluşturmak için 250 milyon dolar kazanıyor.

Ripple: CBCD

Ripple, XRPL'de NFT projeleri oluşturmak için 250 milyon dolar kazanıyor. Son gelişme, Merkez Bankası Dijital Para Birimlerinin oluşturulmasıyla desteklenen XRPL kullanım durumlarına katkıda bulunuyor.
Ripple, yaratıcılarının fon girişimine yeni bir proje geliştiriciler ligini ekledi. Bir blog gönderisine göre, yeni ortaklar, XRP Ledger'da (XRPL) yeni tokenizasyon kullanım durumlarına yardımcı olmak için eğlence NFT'leri projeleri üzerinde çalışacak. Yeni geliştiriciler 9LEVEL9, Anifie, Capital Block, Cross-Metaverse Avatars, NFT Master, SYFR Projects ve Thinking Crypto'dur.

Son gelişme, üzerinde Merkez Bankası Dijital Para Birimlerinin yaratıldığını gören XRPL'nin kullanım durumlarına katkıda bulunuyor ve ayrıca CNF'nin bildirdiği gibi XRPL ve Ethereum uyumluluğu önemli ölçüde iyileşti. Şimdi, yeni içerik oluşturucular XRPL'de medya, oyun, müzik ve metaverse için işlevsel kullanım örnekleri üzerinde çalışacaklar. Bu projeler, XRPL'nin işlemlerin hızlı işlenmesine, cep dostu ücretlere ve sürdürülebilirliğe dayanacak. Ripple Inc, gelişmekte olan yaratıcılar tarafından savunulan tokenleştirmenin geleceğini hızlı bir şekilde takip etmeyi hedefliyor.

Ripple Creator Fund, XRP Ledger'daki NFT Projesini Nasıl Destekleyecek?

Ripple Creator Fund, geliştiricilerin XRPL'de işlevsel NFT'ler oluşturması için yaklaşık 250 milyon dolar kazanacak. Dahası, NFT projesi karbon kredileri, emlak ve medya gibi alanlara odaklanacak. Ayrıca, Creator Fund girişimi aracılığıyla geliştiriciler, NFT sanatçılarına yardımcı olmak için yaratıcı ve teknik destek alacak. Bu, XRP Defteri üzerinde projelerini geliştirmelerine, mümkün olanın sınırlarını genişletmelerine ve NFT'ler için yeni kullanım durumları keşfetmelerine yardımcı olacaktır.

Ayrıca, Yaratıcı Fonu girişiminin yararlanıcıları, projelerinin başarısını sağlamak için ellerinde çok şey olacak. XRPL, özellikle Ödeme ve DeFi projeleri için tasarlanmış karbon nötr bir blok zinciridir. Ek olarak, yerel belirtecinin işlevselliği, kullanıcı dostu olması ve yerleşik telif ücretleri, XRP Ledger'daki projeler için ekstra bir avantaj sağlayacaktır. Bu arada, bu, projelerine değerin ölçekte taşınmasına yardımcı olacak ve Katman-2 protokollerine veya akıllı sözleşmelere olan ihtiyacı ortadan kaldıracaktır.

İçerik Oluşturucular, NFT Projeleri İçin XRPL Kullanmaktan Nasıl Yararlanacak?

Ocak ayında Ripple, NFT-Devnet'i XRPL'ye dahil etti. Benzer şekilde, özellik, XRP Ledger'da para basma, yakma ve alım satım gibi öne çıkan NFT ön programlama gereksinimlerini kullanıma sunacaktır. Duyuruya göre Ripple, XRP Ledger'ın diğer iş kanıtı blok zincirlerinden daha verimli olduğunu iddia ediyor.

Ek olarak, Ripple, XRP Ledger'ın karbon nötr olan ilk büyük blok zinciri olduğunu iddia ediyor. Bu bağlamda firma, XRPL'nin özelliklerinin NFT'nin oluşturulmasına ve işlemine sürdürülebilir bir şekilde yardımcı olacağını belirledi. Duyurudan bir alıntı, “Birlikte ele alındığında, bu özellikler ve avantajlar, XRPL'yi NFT yaratıcıları ve yardımcı program tabanlı NFT'ler için tercih edilen net blok zinciri haline getiriyor” diyor.

Her şeyden önce, Yaratıcının fon girişimi, gelişmekte olan geliştiricileri çekerek XRP ekosisteminin büyümesini artırmayı amaçlıyor. Kuşkusuz girişim, varoluş amacını gerçekleştirmektedir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ