Ripple CEO'su, SEC'in kendisine yönelik şikayetini reddetmek için bir talepte bulunarak bunu "yasal düzenlemelerin aşırılığı" olarak nitelendirdi.

Ripple CEO’sundan Yeni SEC Açıklaması

Ripple CEO'su, SEC'in kendisine yönelik şikayetini reddetmek için bir talepte bulunarak bunu "yasal düzenlemelerin aşırılığı" olarak nitelendirdi.

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, SEC'in kendisine karşı değiştirilmiş şikayetini reddetmesi için bir talepte bulundu ve bunu "düzenleyici aşırılık" olarak nitelendirdi.

Ripple Labs CEO'su Brad Garlinghouse, SEC'in kendisi aleyhindeki değiştirilmiş şikayetini reddetmek için bir talepte bulundu ve bunu "düzenleme aşımına erişim" olarak adlandırdı. Garlinghouse, kendisi adına dosyalanan mektubun bağlantısını paylaşarak SEC'in kendisine ve Ripple Labs'a yönelik suçlamalarıyla ilgili pozisyonunu açıklamak için Twitter'a gitti ve "kendi adına konuşuyor." Söz konusu mektuba göre, SEC'in Garlinghouse aleyhindeki iddiaları bir dizi nedenden ötürü başarısız oluyor.

Dilekçe, SEC’in Değiştirilmiş Şikayetini Reddetmeyi Amaçlıyor

ABD Bölge Mahkemesi Yargıcı Analisa Torres'e gönderilen mektupta, "Öncelikle SEC, Davalıların XRP, XRP piyasası ve Ripple'ın işindeki işlemlerinin ekonomik gerçeklerini tanımıyor ve bunların her biri bir yatırımın geleneksel özelliklerinden hiçbirini sergilemiyor." İfadesi yer alıyor.

Cleary Gottlieb Steen ve Hamilton tarafından sunulan ret davası ayrıca SEC'in değiştirilmiş şikayeti hakkında yorum yaparken, aynı zamanda menkul kıymet yasalarının ihlal edildiği iddiasıyla Garlinghouse'u kişisel olarak hedefleyen düzenleyici kurumun kapsamını genişletti.

Garlinghouse'un XRP Varlıklarının % 60'ından Fazlasını Sattığı Bildirildi

Mektupta ayrıca, “Bay Garlinghouse gibi bir yöneticiye, eylemlerinin yasaya uygun olduğunu makul bir şekilde anladığı için işini yaptığı için kişisel sorumluluk yüklemeye çalışmak, girişimcilere tehlikeli bir sinyal gönderen savcılık takdir yetkisinin kötüye kullanılması anlamına gelir" ifadesi de yer alıyor.

Ripple CEO'sunun, bu işlemler sırasında XRP sahiplerinin %60'ından fazlasını yaklaşık 159 milyon dolara sattığı ve geriye 200 milyon XRP tokenının kaldığı bildirildi. 200 milyon XRP token tutmak oldukça uzun bir pozisyon olsa da, kripto topluluğunun bazı üyeleri, Garlinghouse'un XRP'sinin çoğunu sattığını düşünüyor.

Ripple, SEC davasından bu yana birçok kripto borsasının XRP'yi listeden çıkarmasıyla çok fazla sorunla karşılaştı.

Davanın seyri aynı zamanda kripto para biriminin değerini de etkiliyor. XRP dava öncesi 0,72 dolar seviyelerine karda çıkmış, ancak davanın açılmasıyla birlikte 0.2 dolar seviyelerine kadar gerilemişti.

Sonrasında XRP bir miktar toparlansa da dava XRP üzerinde bir kara bulut gibi dolaşmaya devam ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ