CNBC ile yaptığı röportajda Brad Garlinghouse, devam eden davanın bir hukuk meselesi olduğunu ve kanunun açık olduğunu düşündüğünü belirtti.

Ripple: CEO, XRP Vakasının Son Derece Net Olduğunu, Şirketinin Kazanması An Meselesi Olduğunu Söyledi

CNBC ile yaptığı röportajda Brad Garlinghouse, devam eden davanın bir hukuk meselesi olduğunu ve kanunun açık olduğunu düşündüğünü belirtti.
Ayrıca şirketin bu yıl 300'den fazla işçiyi işe alacağını, ancak ABD dışındaki müşterilerden yüzde 95'ten fazla büyüme olduğu için daha fazlasını dışarıda yapacağını açıkladı.
Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, CNBC ile yakın tarihli bir röportajda, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile olan durumun açık olduğunu ve zaferlerinin yakın olduğunu doğruladı. SEC, 2020'de Ripple Labs yöneticilerini kayıt dışı menkul kıymet ihraç ettikleri için mahkemeye çıkardı. Bununla birlikte, Ripple, şirketlerinin XRP'nin işleyişinden uzak olduğuna dair birden fazla iddiada bulundu, bundan böyle varlık menkul kıymet değil. Görüşme sırasında Garlinghouse, devam eden davanın bir hukuk meselesi olduğunu ve kanunun açık olduğunu düşündüklerini belirtti.

Kanun, bir yatırım sözleşmesinin olmasını şart koşuyor, yani genellikle iki taraf arasındaki sözleşmelerden bahseden Howie testine geçmeden önceki adım.

Son zamanlarda, hem Ripple hem de SEC, mahkemenin karar vermesi için yeterli kanıt olduğu temelinde bir özet karar talep etti. Ripple patronuna göre, özet karar, çözüme giden en hızlı yoldur. Bununla ilgili olarak, yasanın açık olduğunu düşündüklerini ve endüstrinin açıklığa ihtiyacı olduğunu açıkladı.

Ripple Patronu Yatırım Sözleşmesi Olmadığını Eski Haline Getirdi

SEC kısa süre önce sözleşmesiz bir yatırım sözleşmesi olabileceğini açıkladı. Garlinghouse, yorumunda, bir sözleşmenin olması için iki tarafın bir şey üzerinde anlaşması gerektiğini açıkladı. Bu durumda, bir sözleşme yazılı olması gerekmeksizin herhangi bir biçimde olabilir. Onların durumunda, iki taraf yoktur. Ripple'ın XRP satın alan kişileri tanımadığını açıkladı. Benzer şekilde XRP satın alanların da Ripple'ı bilmeleri şart değil. Ayrıca, XRP ticaretinin yüzde 99,9'unun Ripple şirketi ile hiçbir ilgisi yok.

XRP'nin menkul kıymet olduğunu söylerken soruyorum, hangi şirketin menkul kıymetleri? Yatırım sözleşmesi olmadığı açıktır.

Garlinghouse'a göre şirket, hakimin yasanın çok açık olduğunu ve gerçeğin de öyle olduğunu fark edeceğini düşünüyor.

SEC'in var olan belirsizlikleri kontrol altına almaya çalıştığı bir çapraz erişimdir.

Öte yandan, SEC ve ABD hükümeti, Ripple CEO'suna göre dünyadaki ülkelerin sahip olduğu düzenleyici netliği sağlamak için hiçbir adım atmadı.

Şirketin bu yıl 300'den fazla işçiyi işe alacağını, ancak ABD dışındaki müşterilerden yüzde 95'ten fazla büyüme olduğu için dışarıda daha fazlasını yapacağını açıkladı. Bunun kısmen, bu ülkelerdeki kurallar ve düzenlemelerin çok net olmasından kaynaklandığına inanıyor. Açıklamasında, SEC için netliğe odaklanmak yerine kolluk kuvvetlerine güvenmek yüksek düzeyde verimsizliktir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ