Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, Twitter üzerinden şirketin Aralık 2019 C Serisi hisselerini 15 milyar dolara geri satın aldığını paylaştı.

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, Twitter üzerinden şirketin Aralık 2019 C Serisi hisselerini 15 milyar dolara geri satın aldığını paylaştı. 2021'in şirketin şimdiye kadarki en iyi yılı olduğunu ve 2022'de gaza geçmeyi planladığını yineledi.

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, Twitter üzerinden sınır ötesi ödeme şirketinin 15 milyar dolar değerindeki C Serisi hisselerini geri almaya karar verdiğini duyurdu. Hisseler, şirketin kaynak yaratma çalışmalarının bir parçası olarak Aralık 2019'da yatırımcılara satıldı.

Hisse geri alımları genellikle bir şirketin hisse değerini artırmak veya mali tablolarını iyileştirmek için yapılır. Ayrıca, daha sonraki bir ikincil teklif için tutulan veya emekli olan çalışan tazminatına yönlendirilebilirler.

Ek bir tweet dizisinde Garlinghouse, özellikle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile açılan dava ışığında, şirketi geçen yılki dayanıklılığı ve başarıları için övüyor. 2021 Ripple’ın “kayıttaki en iyi yılı” olarak nitelendiriyor ve 1 milyar dolarlık finansal pozisyonunun “şimdiye kadar olduğumuz en güçlü yıl” olduğunu söylüyor.

Dalgalanma Üretken 2021

2021, Garlinghouse'un dediği gibi “yavaş ilerleyen bir yargı sürecine” rağmen Ripple için büyük ilerleme sağladı. Örneğin şirket, Merkez Bankası Dijital Para birimi (CBDC) , dijital Ngultrum'u yönetmek için dünyadaki tek karbon negatif ekonomisi olan Bhutan ile ortaklık kurdu. Ve çevresel-sosyal-yönetim (ESG) girişiminin bir parçası olarak, Fintech firması Nelnet Yenilenebilir Enerji ile stratejik bir ortaklığa girdi. İkili, özellikle ABD'deki güneş enerjisi projeleri olmak üzere Temiz Enerji Fonu'na 44 milyon dolarlık ortak bir yatırım yaptı.

Aynı yıl içinde Ripple, finansal şirketlerin müşterilerine kripto hizmetleri sunmasını sağlamak için bir likidite merkezi başlatmayı planladığını duyurdu. Bu proje şu anda önizleme aşamasındadır ve bu yıl lansmanı beklenmektedir.

Ripple'ın teknolojisi, bankaların ve diğer finansal hizmet firmalarının sınır ötesi ödeme hizmetlerini daha hızlı ve daha düşük maliyetle yürütmesini sağlar. Ayrıca CBDC'lerin düzenlenmesine yardımcı olan bir ürüne sahiptir. Şirket, o yıl birçok başka projeye imza attı ve “Bankerin Madeni Parası” özelliğini daha da pekiştirdi.

Daha yakın zamanlarda, ödeme hizmeti sağlayıcısı, bir test ağı aracılığıyla XRP Defterine NFT yeteneklerini getirdi. Yöneticiye göre, şirketin şu anda 10 milyar doları aşan bir hacim çalıştırma oranı var.

SEC davasına gelince, Garlinghouse, 2022'de sona ereceğine inanıyor ve şunları söylüyor:

Yargıçın sorduğu güzel soruları görüyoruz. Ve bence yargıç bunun sadece Ripple ile ilgili olmadığını, bunun daha geniş sonuçları olacağını anlıyor.

Ayrıca, dava çözüldükten sonra şirketin olası bir halka arza (IPO) baktığından da bahsetti. Garlinghouse, NFT'ler, CBDC'ler, birlikte çalışabilirlik köprüleri ve yan zincirler hakkında daha fazla projenin yakında bu yıl ışığı göreceğini belirtiyor ve "2022 - "yavaşlama" kelime dağarcığımızda yok" diye ekliyor.

Raporlama zamanında XRP, geçen gün yüzde 5.0 artışla 0,63 dolardan işlem görüyordu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ