Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, Visa'nın 2020'nin fintech ve kriptoda konsolidasyon yılı olacağını iddia ederek ödeme girişimi Plaid'i alması için 5.3 milyar dolarlık payını paylaştı.

Ripple CEO

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, Visa'nın 2020'nin fintech ve kriptoda konsolidasyon yılı olacağını iddia ederek ödeme girişimi Plaid'i alması için 5.3 milyar dolarlık payını paylaştı. XRP topluluğu, bunun San Francisco merkezli blockchain devinin bu yıl yapmayı planladığı yeni satın almaların bir ipucu olup olmayacağını merak ediyor.

Visa Bir Fintech Devi Satın Aldı

3.4 trilyon dolarlık işlemlerin işlenmesinden sorumlu bir numaralı ödeme teknolojisi şirketi olan Visa, Plaid'i 5.3 milyar dolar karşılığında satın aldı ve bu miktar şirketin 2.65 milyar dolarlık değerini iki katına çıkardı. Visa ve Mastercard, satın almadan önce 250 milyon dolarlık fonlama turunda Plaid'e yatırım yaptılar ve bu da böyle büyük bir primi açıklayabilir.

CEO'su Al Kelly'ye göre, fintech şirketinin devralınması Visa'ya şirketin işlerini kartların ötesinde “hızlandırmak” için harika bir fırsat verecek.

2020'de Daha Fazla Satın Alma?

Konsolidasyon ihtiyacı Garlinghouse'un yeni konuşma noktası gibi görünüyor. Bugünün bildirdiği gibi, dünyanın 3.000'den fazla kripto para birimine ihtiyaç duymadığını ve endüstrinin 2020'de “kaliteye geçiş” beklemesi gerektiğini belirtti.

Ripple, son zamanlarda 10 milyar dolarlık kulübe girmesine izin veren 200 milyon dolarlık Seri C fonlama turunu tamamladı. XRP topluluğu, bu hamlenin ekosistemini genişletmeye devam etmesini bekliyor.

 Ripple, şu anda mücadele eden şirkete 50 milyon dolar yatırım yaptıktan sonra MoneyGram'ın yüzde 10 hissesine sahip.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ