Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, ABD düzenleyicilerini Çin ile rekabet edebilmek için dijital para birimlerine 'yaslanmaya' çağırıyor

Ripple CEO

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, ABD düzenleyicilerini Çin ile rekabet edebilmek için dijital para birimlerine 'yaslanmaya' çağırıyor.

Son tweet dizisinde, Ripple CEO'su Brad Garlinghouse bir kez daha düzenleyicilerden kripto para birimlerine 'yaslanmasını' istedi.

Aksi takdirde ABD, kripto ve fiat ödemeleri üzerindeki tutumu güçlenen Çin ile rekabet etmek için mücadele edecek.

Kaybedecek çok şey var

Garlinghouse, Çin'in piyasaya sürülecek olan dijital para biriminin, dünyanın baskın rezerv para birimi olan ABD doları'nı nasıl devirebileceğini açıklayan Dışişleri tarafından yayınlanan makaleye atıfta bulunuyor.

Rapor, dijitalleşmenin hızına gelince ABD'nin Çin'in yıllar gerisinde olduğunu belirtiyor. Bu, ülkenin görünüşte dayanılmaz ekonomik nüfuzunu arttırabilir.

Dijital yuan Çin sınırlarının ötesinde çekiş kazandığında, ABD artık düşman ekonomilerini SWIFT ağından keserek sakatlayamayacak.

 Ayrıca Çin Halk Bankası (PBoC) tarafından tamamen kontrol edilecek kripto para birimi ile Bitcoin gibi merkezi olmayan kripto para birimleri arasındaki farklara da odaklanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ