Ripple CEO'su Brad Garlinghouse önde gelen bankaların gelecek yıl kripto teklif edeceğini, elinde tutacağını ve ticaret yapacağını düşünüyor.

Ripple CEO

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, Ripple’ın hepsine hükmedecek tek bir para olacağını düşünmediğini ve dünyanın 2000 dijital varlığa ihtiyacı olmadığını söyledi.

Ripple’ın CEO'su önümüzdeki yıl dünyanın önde gelen bankalarının kripto para birimleri sunmaya, elinde bulundurmaya ve ticaret yapmaya başlayacağına inanıyor. Dünyanın en büyük 20 bankasının yarısının 2020 yılında aktif olarak dijital varlıklara sahip olacağını ve ticaret yapacağını söyledi.

“Mobil Cüzdanlar Arasında Dijital Varlıkların Benimsenmesi Artacak.”

Ripple’ın ürün müdürü Asheesh Birla'ya göre, mobil cüzdanlar ve Grab ve PayPal gibi süper uygulamalar arasında dijital varlıkların ve blockchain teknolojisinin benimsenmesi daha yaygın hale gelecek. Yetkili, bu şirketlerin müşteri talebini karşılamak ve dijital bankalarla rekabet etmek için hizmetlerini genişletmek isteyeceğini de sözlerine ekledi. Asheesh'e göre, benimsenme yeni kredi ve kredi ürünlerini içerecek şekilde genişlemeye devam edecek.

“Dünyanın 2000'den Fazla Dijital Varlığa İhtiyacı Yok.”

Brad Garlinghouse, “Dünyanın 2000'den fazla dijital varlığa ihtiyacı yok. Hepsine hükmedecek tek bir para olacağını düşünmese de, bir varlığın spekülasyonun ötesinde kanıtlanmış bir kullanım durumu yoksa, hayatta kalamayacağı açık.” ifadesini kullanıyor. Daha önce de belirtildiği üzere, MoneyGram XRP aracılığıyla 100 milyon doların üzerinde işlem yaptı ve finansal dev, Ripple'ın XRP'sinin sınır ötesi işlemler için kullanımını yeni koridorlara genişletmeyi umuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ