Kripto para dünyasının bazı öncüleri bulunuyor. Yaptıkları her açıklama, söyledikleri her sözün ayrı bir değeri bulunuyor.

Ripple CEO

Kripto para dünyasının bazı öncüleri bulunuyor. Yaptıkları her açıklama, söyledikleri her sözün ayrı bir değeri bulunuyor. Zira bu kişiler kripto para alanına yön veriyor. Kripto para alanının daha da gelişmesi için mücadele ediyor. Ripple CEO'su Brad Garlinghouse bu kişilerden biri.

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse bir kez daha, yalnızca gerçek kullanım durumları olan kripto para birimlerinin hayatta kalabileceğini söylüyor.

Bloomberg'e konuk olan Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, tüm kripto para birimlerinin yüzde 99'unun gelecekte değersiz olacağı yönündeki öngörüsünü yineledi.

Garlinghouse Bloomberg’e yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

"Daha önce kamuoyunda, tüm kriptoların yüzde 99'unun muhtemelen sıfıra gittiğini düşündüğümü söyledim, ancak yüzde birinin gerçek müşteriler için gerçek bir sorunu çözmeye odaklandığını ve bunu ölçekte yapabildiğini düşünüyorum."

Ripple'ın SilkRoad gibi yasadışı kullanım kasasından spekülatif bir baloncuka nasıl geçtiğini açıklayan Garlinghouse, 2019 ve 2020'nin tamamen dijital varlıkların asıl fayda sağlayacağı bir yıl olacağını düşünüyor ve şu açıklamayı yapıyor:

“Ripple'ın belirli bir müşteriye, belirli bir soruna odaklanmasının nedeni bu. Müşteri kitlesi ile çok fazla hız kazandığımız için şanslıyız.”

SWIFT, XRP'den daha volatil

Garlinghouse ayrıca, Ripple'ın neden finans kurumları için önde gelen mesajlaşma ağı olan SWIFT'e daha iyi bir alternatif olacağını da açıklıyor. SWIFT'in bir işlemin gerçekleşmesinin iki ya da üç gün sürmesi nedeniyle daha volatil olduğunu iddia ediyor. Bu arada, sıradan XRP işleminiz Ripple için çok önemli bir satış noktasından sadece birkaç saniye içinde sona erer vurgusu sonrası Garlinghouse, “Volatilite riskinin bir XRP işlemiyle daha düşük olduğu ortaya çıktı” ifadesini kullanıyor.

Daha önce, Ripple patronu SWIFT'in verimsiz sınır ötesi ödemeleri çözemediğini, bu yüzden bankaların bundan hoşlanmadığını iddia etmişti.

XRP satışı

XRP'nin korkunç fiyat performansını ele alırken Garlighouse, uzun vadede fiyatlara dikkat ettiklerini belirtiyor. Dijital varlıkların potansiyelini ortaya çıkarmak on yıl süren bir yolculuk olabilir. Ancak, bütün kripto ekosistemi için birçok "yükseliş eğilimi" olduğunu düşünüyor.

Ripple, yıllık SWELL konferansını 6-7 Kasım tarihlerinde gerçekleştirecek. Garip bir şekilde, XRP fiyatı 2018 ve 2017 yıllarında olduğu gibi SWELL konferansı önceesinde yükselme mücadelesi veriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ