CNBC ile yaptığı röportajda Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, fintech firmasının ABD SEC ile savaşında büyük adımlar attığını söyledi.

CNBC ile yaptığı röportajda Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, fintech firmasının ABD SEC ile savaşında büyük adımlar attığını söyledi. Garlinghouse, dünyanın yedinci en büyük kripto para birimi olan XRP'ye odaklanan davanın muhtemelen gelecek yıl bir sonuca varmasını beklediğini söyledi. Yavaş ilerleyen bir yargı sürecine rağmen oldukça iyi bir ilerleme görüyoruz” dedi.

Garlinghouse, Gelecek Yıl kapanış Olacağından Umutlu Olduğunu Söyledi

“Açıkçası hakim tarafından sorulan iyi soruları görüyoruz. Ve bence yargıç bunun sadece Ripple ile ilgili olmadığını anlıyor, bunun daha geniş etkileri olacak, ”diye gözlemledi CEO. Garlinghouse, gelecek yıl kapanış olacağından umutlu olduğunu söyledi. San Francisco merkezli Ripple, 2017 ve 2018 sonlarında Bitcoin, Eter ve diğer kripto para birimlerinin fiyatlarının rekor seviyelere yükseldiğini gören kripto çılgınlığı sırasında çok fazla ses getirdi. Ripple ile yakından ilişkili bir token olan XRP, bu ralliden yararlanarak tüm zamanların en yüksek seviyesini 3 doların üzerine çıkardı.

SEC, Ripple Yöneticilerinin Kayıt Dışı Menkul Kıymetlerde 1,3 Milyar Dolarlık Token Sattığını İddia Etti

ABD SEC, Ripple'ın XRP ile olan bağları konusunda endişeli ve Fintech Şirketi ve yöneticilerinin kayıtsız bir menkul kıymet teklifinde 1,3 milyar dolar değerinde token sattığını iddia ediyor. Ancak Ripple, XRP'nin bir menkul kıymet olarak kabul edilmemesi gerektiğini, onu çok daha fazla düzenleyici incelemeye tabi tutacak bir sınıflandırma olduğunu iddia ediyor. Dünya çapındaki düzenleyiciler, hala büyük ölçüde düzenlenmemiş ancak geçen yıl patlayan bir pazar olan kriptoya daha yakından baktıkça geliyor. Garlinghouse, Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya, Singapur ve İsviçre'nin kriptoyu düzenleme konusunda “liderlik” gösteren ülkelere örnek olduğunu, Çin ve Hindistan'ın ise sektöre baskı yaptığını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ