Ripple'ın CEO'su, yasanın yanlarında olduğunu ve SEC'in XRP'yi bir menkul kıymet olarak kanıtlayamayacağını söyledi.

Ripple CEO

Ripple'ın CEO'su, yasanın yanlarında olduğunu ve SEC'in XRP'yi bir menkul kıymet olarak kanıtlayamayacağını söyledi.

Ayrıca ABD'nin küresel varlığı arasındaki pazarlardan sadece biri olduğunu ve Ripple'ın kaybetseler bile çalışmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Ripple vs SEC davası her duruşmada yeni bir hal alıyor! Geçen hafta ABD Temsilcisi Brad Sherman, D-California, XRP'yi yeni bir kelime savaşına yol açan bir "güvenlik" olarak nitelendiren tartışmaya girdi.

Collision 2022'de Axios Fintech Muhabiri Lucin Shen ile konuşan Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, Ripple'ın ABD SEC'e karşı davayı kazanacağını belirterek güvenini dile getirdi. Garlinghouse, güveninin, yasanın Ripple'ın XRP'nin menkul kıymet olmadığı yönündeki argümanlarını desteklediği gerçeğinden geldiğini söyledi. Röportajda, Ripple CEO'su şunları kaydetti:

Açık olmak için Ripple davayı kazanacak  bahse giriyorum. Sadece Yargıç'tan gelen soruların tonu yüzünden buna bahse girmiyorum. Buna bahse giriyorum çünkü gerçeklerin bizden yana olduğunu biliyorum. Buna bahse giriyorum çünkü kanun bizim tarafımızda.

Ancak Garlinghouse, SEC'in XRP'yi bir "güvenlik" olduğunu kanıtlamak için her türlü önlemi almaya çalıştığını da sözlerine ekledi. “SEC büyük ölçüde haddini aştı ve bir şey üzerinde yargı sahipliğini ele geçirmeye çalışıyorlar. Sanırım bu gri alanı [XRP'nin bir menkul kıymet olduğu argümanını destekleyen] gördüler ve içeri girmeye karar verdiler”.

Ripple vs SEC, 18 aydır devam ediyor! Her hafta yeni gelişmeler ortaya çıkıyor. Son duruşmalardan bazılarıyla birlikte, Ripple'ın pozisyonu güçlü görünüyor. Son zamanlarda, Ripple, Yargıç Sarah Netbrun'un SEC'den 2018 Hinman Konuşmasının taslağını teslim etmesini istedikten sonra önemli bir galibiyet kaydetti.

Ripple Davayı Kaybederse Ne Olur?

Röportaj sırasında sunucu Garlinghouse'a Ripple davayı kaybederse ne olacağını sordu. Ripple CEO'su, şirketin her zaman davayı kazanmamış gibi çalıştığını söyledi. Böylece, Ripple'ın operasyonları için hiçbir şeyin büyük ölçüde değişmeyeceğini önermek istiyor.

Ancak, SEC Aralık 2020'de Ripple'a dava açtıktan kısa bir süre sonra, ABD merkezli birkaç kripto ticaret platformu XRP'yi listeden çıkarmaya karar verdi. Bunun nedeni, borsaların çoğunun SEC ile yasal bir savaşa girmek istememesiydi.

Daha fazlasını ekleyerek Garlinghouse şunları söyledi: “Ripple davayı kaybederse, bir şey değişir mi? Statüko, Ripple hala hızla büyüyor”. Ripple CEO'su ayrıca, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun yalnızca ABD'de söz sahibi olduğunu, ancak diğer yargı bölgelerinde normal şekilde çalışmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi. Garlinghouse ekledi:

SEC, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'nde yargı yetkisine sahiptir. Bazı açılardan, “DÜNYA”nın şu anda nasıl işlediğini düşünürseniz, dava kaybedilmiş gibi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ