Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) tarafından açılan davaya rağmen ödeme şirketinin büyümeye devam ettiğini söyledi.

Ripple CEO

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) tarafından açılan davaya rağmen ödeme şirketinin büyümeye devam ettiğini söyledi.

Yeni bir Bloomberg röportajında Garlinghouse, XRP Ledger'daki yerel dijital varlık olan XRP'nin bir menkul kıymet olduğunu ve ABD operasyonlarını felce uğrattığını iddia eden SEC davasına rağmen Ripple'ın rekor büyümeden zevk aldığını söylüyor.

“Para birimi olarak kullandığımız XRP'nin bir menkul kıymet olduğu fikri sadece yanlış. Ne yazık ki, Ripple sanki biz kaybetmişiz gibi bir dünyada faaliyet gösteriyor. Amerika Birleşik Devletleri'nde XRP, tüm amaçlar için likidite yoktur. ABD merkezli borsaların çoğunda durduruldu ve donduruldu.

Buna rağmen, Ripple geçen yıl rekor bir yıl geçirdi. Ana ürün gruplarımızda çok hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyoruz. Q1 bile bizim için bir rekordu.

Şimdi, ne yazık ki, bu büyümenin neredeyse tamamı Amerika Birleşik Devletleri dışından geliyor ve Amerika Birleşik Devletleri dışından giderek daha fazla insanı işe alıyoruz. Ancak şu anda müşteri tabanımızın yaklaşık %95'i ABD dışı ödeme şirketleri."

Ripple CEO'su, RippleNet'e olan talebin 2021'in ilk çeyreğinden bu yıl Mart'ta sona eren çeyreğe kıyasla sekiz kat arttığını söyledi. RippleNet, şu anda 55'ten fazla ülkede faaliyet gösteren küresel bir dijital ödeme platformudur.

“Bu sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için XRP kullanan temel ürünümüze RippleNet olan talep, yıldan yıla 8 kat arttı. Yani geçen yılın ilk çeyreğinden bu yılın ilk çeyreğine 8 kat büyüdü. Ve bu zaten milyarlarla ölçülen bir tabanda. Dolayısıyla bizim açımızdan talep hızla arttı.”

Garlinghouse ayrıca, SEC'in eylemleriyle aşırıya kaçtığını ve sonuç olarak ABD'nin rekabet gücünü azalttığını ve işleri uzaklaştırdığını söylüyor.

"Bence burada, pek çok farklı endüstride inovasyona öncülük ettiğimiz Amerika Birleşik Devletleri'nde, rekabeti gerçekten sınırlayan ve Birleşik Devletler'de insanları işe alan bir ajansımız olması inanılmaz derecede sinir bozucu."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ