Ripple CEO'su Brad Garlinghouse ve James Bond’un Daniel Craig'in ortak bir yanı var - ünlü isimleri kripto para dolandırıcılığını teşvik etmek için kullanılıyor.

Ripple CEO

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse ve James Bond’un Daniel Craig'in ortak bir yanı var - ünlü isimleri kripto para dolandırıcılığını teşvik etmek için kullanılıyor.

Kripto para yatırımcılarından para almayı amaçlayan başka bir YouTube dolandırıcılığı daha var.

Bu kez, kötü aktörler, 50 milyon XRP tokeninin sahte bir hediyesini tanıtmak için blockchain devi Ripple'ın CEO'su Brad Garlinghouse'u taklit ediyor.

Her ne pahasına olursa olsun Ripple ilişkili dolandırıcılıklardan kaçının

Yaklaşık 276.000 aboneye sahip gibi görünen sahte YouTube kanalı, Ripple topluluğunun şu an video akışını mümkün olan en kısa sürede kapatmaya teşvik eden bazı üyeleri tarafından tespit edildi.

Garlinghouse dahil olmak üzere önemli kripto kişiliklerinin röportajlarını kullanıcılarını benzer airdrop dolandırıcılığı ile paraya dönüştürmek için yayınlayan bir YouTube akışında rapor etmesinden sadece bir ay sonra geliyor.

Buradaki temel kural, Ripple ve Ethereum'un beğenilerinin asla hediye olmadığını hatırlamaktır. Dahası, sizden asla önceden para yatırmanızı istemeyeceklerdir.

Ünlüler kripto dolandırıcılığına karışıyor

James Bond rolüyle ünlü İngiliz aktör Daniel Craig de dolandırıcıların kurbanı oldu. Son filmi Ölmek İçin Zaman Yok ’'un ertelenmesi için bir YouTube reklamı, kullanıcıları ‘Bitcoin Dönemi’ adlı bir Ponzi şemasıyla ilgili bir makaleye yönlendirdi.

 Kripto dolandırıcılarının oyun alanı YouTube'un çok ötesine uzanıyor - hemen hemen tüm popüler sosyal medya platformlarını kullanıyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ