Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, 2021'in SEC ile olan yasal mücadeleye rağmen şirketi için en güçlü yıl olduğunu söyledi.

Ripple CEO

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, 2021'in SEC ile olan yasal mücadeleye rağmen şirketi için en güçlü yıl olduğunu söyledi. Ona göre, 2020'nin üçüncü çeyreğinden 2021'de iki katından fazla artan RippleNet işlemleri de dahil olmak üzere birçok olumlu ölçüm kaydedildi.

Ripple en çok 2021 yılında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yasal mücadelesi nedeniyle haberlerde yer aldı. Ripple CEO'su Brad Garlinghouse ve Chris Larsen, Ripple aracılığıyla kayıt dışı menkul kıymetler satmakla suçlandı. Bu dönemde, XRP, büyük bir satıştan ve birkaç kripto borsası tarafından listeden çıkarıldıktan sonra kendisini en kötü durumda buldu.

SEC'e göre, XRP satışları hisse senedi veya tahvil satan bir şirketle aynı parantezdeydi, bu nedenle Komisyon'a kayıtlı olması gerekiyordu. Bu, XRP'nin panik satışını tetikledi ve Bitcoin (BTC) ve Ethereum'un (ETH) tüm zamanların en yüksek seviyelerini kaydettiği bir yılda fiyatının biraz yükselmesine neden oldu. Birçok XRP yatırımcısı 2021'i başarılı bir yıl olarak adlandırmaktan çekinecek olsa da Garlinghouse, yılın Ripple için en güçlü ve kripto endüstrisi için bir atılım yılı olduğuna inanıyor.

Ona göre, 2020'nin üçüncü çeyreğinden 2021'de ikiye katlanan RippleNet işlemleri de dahil olmak üzere birçok olumlu ölçüm kaydedildi. Ayrıca, İsteğe Bağlı Likidite (ODL) çeyrekten çeyrekte yüzde 130 artış gördü ve şu anda küresel olarak 20 ülkede erişilebilir durumda. .

ODL işlemi, ağdaki üçüncü çeyrekteki toplam dolar hacminin yüzde 25'ini temsil ediyordu. Dünya çapındaki ODL hacmi, sürdürülebilir büyümenin 2020'nin üçüncü çeyreğinden bu yana 25 kattan fazla arttığını da gördü.

Ripple CEO'su, SEC Başkanının Kripto Karşıtı Tona Başvurduğunu Söyledi

Şirket, RippleNet'in pazar yeterince olgunlaştıktan sonra müşterilerin ODL'ye geçmesini sağlamak için tasarlandığını belirtiyor.

Olan tam olarak budur .Aslında, 2020'de en yüksek işlem yapan beş müşterimizden üçü, işletmeleri için XRP destekli ödemelerin avantajlarından yararlanmak için şimdi ODL'ye yükseltti.

Ripple ürün ve hizmetlerinin küresel çapta atılımına rağmen, XRP'nin ODL akışı, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki düzenleyici belirsizlikten etkilenerek operasyonunun askıya alınmasına neden oldu. Garlinghouse, SEC'in, Komisyonun eyleminin yalnızca Ripple'a değil, tüm kripto endüstrisine yönelik bir saldırı olduğu konusundaki niyeti konusundaki konumunu yeniden vurguladı.

SEC'in kriptoyu "Vahşi Batı" olarak adlandırması hakkında yorum yapan kişi, çoğu kripto şirketi dünya çapındaki finansal düzenlemelere uyduğundan bunun bir "saçmalık" olduğunu belirtti ve ayrıca düzenleyicileri netlik gerektiren işletmelere ceza uygulamamaya çağırdı.

Kriptoyu “Vahşi Batı” olarak adlandırmak bir saçmalık .Çoğu küresel olarak finansal düzenleyicilere uyuyor. Bu sektör, düzenli bir oyun alanı ile tutarlı bir şekilde uygulanan düzenleyici netlik ve düzenleme talep ettiği için cezalandırılmamalıdır.

Web2'yi geliştirmenin birkaç Amerikan firmasının katkısını içerdiğini belirtti. Elverişsiz kripto ortamından kaçmak için ABD dışına taşınan şirketlerle, Web3'ün aynı olup olmayacağını sorguluyor. Sonunda SEC başkanı Gary Gensler'i katı bir kripto karşıtı tona başvurmakla suçladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ