Ripple CTO’su David Schwartz neden ilk başta XRP altyapısını dağıtmadan fiat-fiat işlemlerine gitmeyi seçtiklerini açıklıyor

Ripple CEO

Ripple CTO’su David Schwartz neden ilk başta XRP altyapısını dağıtmadan fiat-fiat işlemlerine gitmeyi seçtiklerini açıklıyor

Yeni bir tweet'te, blockchain ödeme sağlayıcısı Ripple'ın CTO'su David Schwartz, Ripple'ın anında sınır ötesi ödemelerin yapılmasına izin veren İsteğe Bağlı Likidite (ODL) çözümüne geçmeden önce neden xCurrent ile gitmeyi seçtiğini açıkladı.

Yönetici, fiat-fiat işlemlerinin fiat-fiat işlemleri gerektirmediğini iddia ediyor, bu yüzden daha hızlı konuşlandırılabiliyorlar. XRP, hazır bir müşteri arzı ’söz konusu olduğunda en fazla etkiyi’ sağlamak için kullanışlıdır.

Ripple, ön finansman ihtiyacını ortadan kaldırarak eski bankacılık sisteminin en büyük eksikliklerinden birini çözmeyi amaçlıyor.

ODL'nin XRP'yi satın almadan veya satmadan çalışıp çalışamayacağı sorulduğunda Schwartz, hala 'bir parça kesilmiş' ile çalışabileceğini, yani fiat-fiat işlemi olması gerekmediğini söyledi.

Örneğin, gönderenin zaten XRP'si varsa veya alıcı fiat yerine tokenı kabul etmeye istekli olabilir.

FlashFX ve MoneyGram gibi birden fazla Ripple ortağı şu anda para transferi için ODL'ye güveniyor. Mercury FX kısa bir süre önce ürünü hala XRP'nin yardımıyla kullandığını doğruladı ve 'heyecan verici haberler' yayınladı.

Ripple, şimdiye kadar Avustralya, Filipinler ve Meksika'da işlem hacimleri açısından rutin olarak tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşan ODL koridorlarına sahip.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ