Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, blockchain şirketinin devam eden Bitcoin BTC enerji tüketimi FUD'unun arkasında olduğunu yalanladı.

Ripple CEO

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, blockchain şirketinin devam eden Bitcoin BTC enerji tüketimi FUD'unun arkasında olduğunu yalanladı. Konu oldukça dikkat çekmeye devam ediyor. Zira Bitcoin için yapılan en önemli eleştirilerden bir tanesi çevreci olmadığı ve yoğun bir şekilde karbon ayak izi bıraktığı şeklinde. Diğer taraftan konuyla ilgili olarak yenilebilir enerji çağrılarının yapıldığı da görülüyor.

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, geçtiğimiz günlerde blockchain şirketinin Bitcoin BTC enerji kullanımı FUD'sunu yaymakla ilgili suçlamalarına yanıt verdi. CoinShares Baş Strateji Sorumlusu Meltem Demirors'a kısa süre önce verdiği bir yanıtta Garlinghouse, “Ripple'ın Elon Musk'un, sayısız bilim adamının, hükümetin, kripto meraklılarının ve Bitcoin  BTC'ler hakkındaki gerçekleri belirten diğerlerinin arkasındaki kukla ustası olduğunu düşünmeniz gurur verici bir şey değil." Bununla birlikte, Ripple CEO'su muazzam Bitcoin enerji tüketimi konusundaki duruşunu sürdürdü.

"Kriptoyu % 100 Yenilenebilir Hale Getirmek ve  Tam Potansiyeline Ulaşmak için Gerekli Araçlara Sahibiz"

Bu ayın başlarında Elon Musk, Tesla'nın dünyanın en büyük kripto para birimine sahip olmasına rağmen Bitcoin BTC'yi enerji tüketimi nedeniyle eleştirmişti. Musk'ın açıklamalarının ardından  Bitcoin BTC ve diğer dijital para birimleri önemli ölçüde düştü. Daha önce Ripple CEO'su, "Kriptoyu  % 100 yenilenebilir hale getirmek  ve tam potansiyeline ulaşmak için gerekli araçlara sahibiz. Janet Yellen, Bill Gates ve beni FUD ile suçlamak yerine enerji kullanımıyla ilgili endişelere işaret eden sayısız diğer kişinin fikrini değiştirecek çözümlere odaklanalım." vurgusu yapıyor. 

Garlinghouse, Bitcoin BTC  ve Enerji Tüketimi Hakkındaki Görüşleri Hakkında Konuşmaya Devam Etti

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, son birkaç aydır Bitcoin BTC  ve enerji tüketimi hakkındaki görüşleri hakkında konuşmaya devam etti. Blockchain firması, bu yılın başından bu yana birkaç ortaklık kurdu. Ripple'ın halihazırda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından XRP biçiminde lisanssız menkul kıymetler satmak için açtığı bir dava ile karşı karşıya olmasına rağmen, San Francisco merkezli blockchain şirketi son aylarda küresel ortaklıklarını hızlandırdı. Daha önce de belirtildiği gibi Ripple, Asya'nın en büyük sınır ötesi ödeme şirketlerinden biri olan Tranglo'da % 40 hisse satın aldı. Blockchain şirketi, geçtiğimiz hafta Mısır Ulusal Bankası ve Dubai'nin Lulu Borsası ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Ripple bu ortaklıklarıyla XRP'nin kullanım alanını genişletmeye çalışıyor. Ancak Ripple'ın ABD'de önemli bir dava ile de karşı karşıya olduğunu unutmayalım.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ