Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, Brezilya Merkez Bankası ile birlikte 'kurumsal konular'ı diğer şirket temsilcileriyle görüştü

Ripple CEO

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, Brezilya Merkez Bankası ile birlikte 'kurumsal konular'ı diğer şirket temsilcileriyle görüştü

Brezilya Merkez Bankası başkanı Roberto Campos Neto'nun gündemine göre, 30 Mayıs'ta Ripple CEO'su Brad Garlinghouse ve diğer blockchain devi temsilcileriyle gizli bir video konferans yaptı.

Sanal toplantı basına kapalı olduğundan, iki tarafın bazı “kurumsal meseleleri” ele alması dışında hiçbir ayrıntı mevcut değildir.

Dünya Bankası verileri, eve para gönderen büyük göçmen nüfusu nedeniyle Brezilya'nın 2,5 milyar dolarlık bir havale pazarını (Güney Amerika kıtasındaki en büyük pazarlardan biri) temsil ettiğini gösteriyor. Bu Ripple’ın ülkedeki agresif genişlemesini açıklıyor.

Aralık ayında, blockchain ödeme platformu, Brezilya bankalarıyla (dijital olanlar dahil) yeni ortaklıklar kurma planlarını açıkladı.

Ripple, Güney Amerika bölgesine girişinin ilk aşaması olan Haziran 2019'da ülkede faaliyetlerine başladı.

Bundan önce bir düzine yerel kurum RippleNet ağına katıldı. Ripple’in bölgedeki yüksek profilli ortaklarından bazıları Santander Brasil yan kuruluşu BeeTech ve Banco Rendimento gibi isimleri içeriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ