Yeni bir röportajda, Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, XRP’nin 2019’daki performansıyla ilgili bilgiler veriyor.

Ripple CEO

Yeni bir röportajda, Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, XRP’nin 2019’daki performansıyla ilgili bilgiler veriyor.

XRP, yıla 0.3525 dolar ile başladı ve şimdi yayın sırasında 0.2903 dolar iken, Bitcoin ve önde gelen bir çok altcoin 2019'da fiyat yükselişi gerçekleştirmiş durumda.

Ripple CEO'su Uzun Vadeye Odaklanıyor

Yatırımcıların XRP’ninbu yılki satışıyla ilgili endişeleri hakkında ne düşündüğü sorulduğunda Garlinghouse, Bloomberg’e uzun vadeye odaklandığını ifade ediyor ve şu açıklamayı yapıyor:

“Uzun mesafeye dikkat ediyoruz. Çalışanlara bunun üç gün, üç hafta veya üç aylık bir mesele olmadığını söylüyorum. İşlemleri daha verimli hale getirmek için dijital varlıkların neler yapabileceğinden yararlanmak, uzun mesafeli bir yolculuk. Bunu bir maraton olarak tanımlıyorum. Bu yüzden kısa vadede XRP'nin fiyatı hakkında ne olacağına dair bir düşünceye sahip değilim.

XRP'nin en verimli olmasını sağlayabilirsek, bir işlemin hızı ve bir işlemin maliyeti ile ölçülürse, gittikçe daha fazla insan onu kullanacak. Ben geniş çapta kriptoda oynaklık olmaya devam edeceğini düşünüyorum.

Bütün pazar biraz birlikte hareket ediyor. XRP'nin Bitcoin'den daha iyi performans gösterdiği zamanlar elbetteki vardır. Düşük performans gösteren bence Bitcoin’dir. Ama bence buna uzun vadeli bir yolculuk olarak bakarken, tüm piyasayı nerede gördüğümüz konusunda oldukça iyimserim. Bütün kripto ekosistemi için birçok yükseliş eğilimi var.”

Libra'nın Endişeleri Dikkate Alması Lazım

Garlinghouse ayrıca, Facebook’un dijital varlık projesi olan Libra’nın durumunu da ele alıyor.

Global düzenleyicilerden gelen itirazlara rağmen, Facebook'u henüz yarışın dışında görmediğini ve politika yapıcıların blockchain ve kripto varlıklarına desteklerini artırmalarını istediğini söylüyor:

“Bence yazmak için çok erken. Ama aynı zamanda açıkça momentum değişiminin çoğunu gördüğünü düşünüyorum. Haziran ayında büyük bir heyecan ve coşku ile çıktı. O zamandan beri, Mastercard ve PayPal'ın beğenilerini ve başkalarının projeden ayrıldıklarını gördünüz.


Buna rağmen, bunun çoğunun düzenleyici belirsizlikten kaynaklandığını düşünüyorum. Bence Facebook gerçekten saldırgan bir şekilde davrandı. Tartışmalı bir sürü endişeye rağmen bunu başarabileceklerini düşünmek bence biraz saflık olur.Ripple dünyaya yayılırken, kesinlikle düzenleyicilerle birlikte çalışacağız. 


En erken aşamalarda onlarla ortak olacağız. Bunu Singapur'da yaptık. Bunu dünyanın her yerinde yaptık ve bence tüm müşterilerimize ivme kazandırmak için bu hamlelerimiz bize iyi hizmet etti.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ