Ripple CEO'su Brad Garlinghouse'a göre Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) çok fazla elektrik tüketiyor ve bu durum iklim değişikliği aktivistlerini daha fazla endişelendirmeli.

Ripple CEO

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse'a göre Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) çok fazla elektrik tüketiyor ve bu durum iklim değişikliği aktivistlerini daha fazla endişelendirmeli.

Ripple CEO'su Brad Galirnghouse, Bitcoin (BTC) ve Ethereum'u (ETH) PWC'nin blockchain uzmanı Alex de Vries'in bomba çalışmasına yanıt olarak çok fazla enerji harcadıkları için eleştirdi.

Garlinghouse, kripto para madenciliğinin küresel iklim değişikliği gündeminde daha yüksek olmadığını düşünüyor.

Bitcoin'in Muazzam Enerji Tüketimi

Bitcoin madenciliğinin hash gücü büyümeye devam ederken Şili'den daha fazla elektrik tükettiğini hesapladı. Bir başka şok edici istatistik, önde gelen kripto para biriminin şimdi Lüksemburg'dan daha fazla e-atık yaratması ve mevcut tüm madencilerin yaklaşık yüzde 98'inin bir çöp dolumuyla sonuçlanması bekleniyor.

Bitcoin'in savurganlığı bir süredir endişe kaynağı oldu, bazı çevre aktivistleri 'iklim tazminatı' ödemek için madencilerinden tüm varlıkları ele geçirmeyi teklif etmeye devam ediyor.

Makul Bir Değiş Tokuş

Bitcoin madenciliği, sağlıklı bir ağı sürdürmek için hesaplama gücüne dayanan, proof of work algoritmasına dayalı bir kripto para birimidir. Gerçekten de çok fazla elektrik tüketirken, BTC madenciliğinin yüzde 74'ünden fazlası, çevresel hasarı azaltan yeşil enerji kaynaklarıyla güçlendiriliyor.

Sonuçta, BTC enerji ile destekleniyor, yani gerçek içsel değere sahiptir. Bu arada, XRP merkezileştirilmesi nedeniyle sürekli eleştirilen bir ön madencidir (Ripple Labs 100 milyar arzının yüzde 60'ına sahiptir).

 Ancak, Ripple CTO'su David Schwartz, görünüşe göre XRP'nin BTC veya ETH'den daha merkezi olmadığına inanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ