Ripple'ın CTO'su David Schwartz, validatörlerin şirketin emanet cüzdanında sahip olduğu tüm XRP tokenlerini yok edip edemeyeceğini açıklıyor.

Ripple CTO’su XRP’nin Geleceği İle İlgili Konuştu

Ripple'ın CTO'su David Schwartz, validatörlerin şirketin emanet cüzdanında sahip olduğu tüm XRP tokenlerini yok edip edemeyeceğini açıklıyor.

Bir dizi tweet'te, mülk yazılımının ana mimarı olan blockchain şirketi Ripple'ın CTO'su David Schwartz, XRP'yi oluşturma veya yok etme hakkında bazı soruları yanıtladı.

Doğrulayıcıların, şirketin emanet cüzdanında tutulan XRP tokenlerini basitçe yok edemediklerini açıkladı.

Artık Token Yok

Schwartz'a göre, yazılımda daha fazla sayıda yayın yapılmasını engelleyen belirli "menkul kıymet" öğeleri nedeniyle kimse daha fazla token oluşturamaz. Toplam dolaşımdaki XRP arzı 100 milyar tokenda duruyor ve yaklaşık yüzde 60'ı Ripple'ın emanet cüzdanında kilitli.

XRP sahipleri isterse tokenlarını kilitleyebilir veya yok edebilir. Ancak, doğrulayıcılar Ripple'a karşı potansiyel olarak isyan ederse ve emanet varlıklarını yakmayı seçerse, XRP deftere güç veren sunucu, onları, ağı potansiyel olarak durdurabilecek, katılmamaları olarak kabul eder.

Kuralları Değiştirme

Schwartz, kuralları değiştirmenin hard fork gerektireceğini iddia etti. Onları kabul eden ağ katılımcılarının kodlarını güncellemeleri gerekir.

 Eylül ayında, şirketin acımasız satışlarından memnun olmayan XRP topluluğunun bazı üyeleri Ripple One adlı bir fork yaratmaya karar verdiler. Ancak, bu plan hiçbir zaman gerçekleşmedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ