En son tweetinde Ripple'ın baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, üçüncü büyük kripto para birimi olan XRP'yi şirket parası olarak isimlendirilemeyeceğini vurgulamak için bir iPhone ile karşılaştırıyor.

Ripple CTO’su, XRP

İnsanların, belirli bir ürünün avantajlarından yararlanabildikleri sürece, başka kimler için değer yarattıklarıyla ille de ilgilenmediklerini belirtiyor.

Şirketin XRP Satışları Sıcak Tartışmaları Artırmaya Devam Ediyor

Schwartz kısa süre önce Ripple'ın gelecekteki gelişim için fon toplamak üzere bir ICO çalıştırdığını iddia eden XRP muhalifleriyle verimli bir tartışmaya katıldı. Yatırımcıların artık şirketin ekosistemini zenginleştirmek ve tokenın değerinin arttığını görmek için kripto para birimini satın almadığına inanıyor.

Ripple girişim kapitalistleri ve melek yatırımcılar tarafından finanse ediliyor ve Schwartz'ın ifadesiyle tartışmalı XRP satışlarının tutarları "ihmal edilebilir". 250 milyon dolarlık bir fonlama turundan sonra şu anda 10 milyar dolar değerinde olan blockchain devi, iki yıldan beri 1.2 milyar dolardan fazla XRP sattığından, bu kelimenin anlambilimi tartışmalı bir şekilde tartışılabilir.

Schwartz, tokenın Eylül 2019'da dağıtımından endişe ettiğini açıkça belirttikten sonra XRP'yi savunuyor.

XRP ve Apple. Mantıklı geliyor?

XRP ve Apple arasındaki karşılaştırma rastgele görünse de Schwartz, XRP yatırımcılarının fiyat spekülasyonlarından başka nedenlerle de token aldıklarını vurgulamak istiyor. Bu, Ripple CEO'su Brag Garlinghouse’ın sadece gerçek kullanım durumlarına sahip kripto para birimlerinin hayatta kalacağı iddiasını ve tüm dijital varlıkların yüzde 99'unun sonunda sıfıra gideceği iddiasını akla getiriyor.

XRP, hızlı sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için kullanılan parlak bir kripto para birimi durumunda ancak yıkıcı gücünü bir iPhone ile karşılaştırmak için çok fazla satışa konu ediliyor. Birçok eleştirmen, bunun şirket için bir gelir akışı oluşturması amaçlanan yasadışı bir menkul kıymet olduğuna inanıyor.

Ekonomist Alex Krüger, XRP'de görev alırken "işe yaramaz ürünler" satmanın yasadışı olmadığını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ