Bir tartışma sırasında Ripple’dan David Schwartz, XRP’nin volatilitesinin geniş kullanımını engelleyebileceğini kabul ederken, USDT'nin evrensel bir para olabileceğinden şüphe duyuyor.

Ripple CTO’sundan Ripple ve Tether Açıklaması

Bir tartışma sırasında Ripple’dan David Schwartz, XRP’nin volatilitesinin geniş kullanımını engelleyebileceğini kabul ederken, USDT'nin evrensel bir para olabileceğinden şüphe duyuyor.

En popüler dolar sabiti stabilcoin, Tether'ın USDT'si, hafta sonu yine en üstteki 3 noktaya ulaştı ve XRP'yi 4 konumuna itti. Şimdi, kripto topluluğundaki bazı kişiler, USDT'nin XRP'den daha fazla kullanım durumuna sahip olup olmadığını merak ediyor .

Ripple’ın CTO'su David Schwartz bu varsayımı yorumlamak için Twitter'a gitti.

Ripple CTO’su: Tether ve XRP'nin farklı kullanım durumları vardır, XRP'nin volatilitesi vardır.

Mevcut pandemi ve ana akım anlatıya karşı herhangi bir görüşle içeriği reddeden merkezi internet hizmetleri ile ilgili bir tartışma sırasında, birisi Ripple'dan David Schwartz'a Tether ve XRP'yi sordu.

Soru, XRP'yi ilk 3 noktasında tekmeleyen USDT'nin, ikincisinden daha fazla kullanım durumuna sahip olduğunu düşünüp düşünmediğiydi.

Bilindiği gibi Tether, tüccarlar ve girişimciler (özellikle Çin'in sıkı sermaye kontrollerine sahip olduğu için Çinliler) sınır ötesi para transferi ve kripto borsaları arasında fon göndermek için sıklıkla kullanılmaktadır.

Schwartz bu iki kripto paranın tamamen farklı kullanım durumlarına sahip olduğunu söyledi. Tether, İsteğe Bağlı Likidite platformundan yararlanan MoneyGram veya diğer Ripple ortakları gibi havale ağırlıkları tarafından kullanılmaz.

Ripple CTO’su, merkezileştirildiği ve fiat para birimine bağlı olduğu için USDT'nin evrensel bir kripto olabileceğinden şüphe duydu. Bununla birlikte, XRP'nin de mükemmel olmadığını ve oynaklığının genellikle USDT'den daha zor olduğunu itiraf etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ