Ripple'dan David Schwartz, Tesla CEO'sunun diğer ülkelerdeki Starlink düzenleyici uyumluluğunu ne kadar önemsediğini paylaştığı Elon Musk'ın son tweet'i hakkında yorum yaptı.

Ripple CTO

Ripple'ın baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, Tesla ve SpaceX patronu Elon Musk'ın son tweet'i hakkında yorum yapmak için Twitter'dan paylaşımda bulundu.

Tartışma Starlink ve Afganistan hakkındaydı, eski bir donanma istihbarat subayı Lyla Kohistany, Elon Musk'ın bu bölgenin üzerindeki gökyüzünü Starlink uydularıyla "doldurmasını" ve böylece ABD ordusunun Afgan ortaklarıyla telsiz iletişimini sürdürmesine izin vermesini diledi.

Popüler bir YouTuber, oyuncu, programcı, astrofizikçi ve DJ olan Scott Manley, Musk'ın bunu yapmak için Afganistan yakınlarında Starlink için bir uydu-yer bağlantısı istasyonu kurmaya izin verecek ve böylece ABD'ye Taliban'a karşı yardım edecek bir ülkeye ihtiyacı olacağını söyledi.

Bu yorumla Manley, Afganistan çevresindeki ülkelerin ya ABD'ye dost olmayan ülkeleri (İran gibi) ya da Rusya'nın çıkarları alanına giren bölgeler olan eski SSCB cumhuriyetlerini gösteren bir haritayı paylaştı.

Musk, Taliban ile düzenleyici uyum hakkında ne düşünüyor?

Musk, Starlink'in dört ila altı ay içinde fırlatacağı uydular, uydular arası lazer bağlantıları ile donatılacağı için yerdeki herhangi bir istasyona ihtiyacı olmadığını söyledi.

CNBC'den bir uzay muhabiri Michael Sheetz'in bu yaklaşımın mevzuata uygunluk açısından nasıl çalıştığına ilişkin bir sorusunu yanıtlayan Musk, temelde bununla ilgilenmediğini tweetledi.

"Gökyüzüne yumruk sallayabilirler"

Ripple CTO'su bu cesur yaklaşım hakkında yorum yapıyor

Ripple CTO'su David Schwartz, düzenleyici uyumluluk için aynı yaklaşımı benimsemeyi çok istediğini ancak bu Ripple için imkansız olduğunu tweetledi.

Şu anda, Ripple Labs, ABD SEC düzenleyici kurumu ile Aralık 2020'de başlattığı bir davanın ortasında. SEC, Ripple'ın kayıt dışı menkul kıymetleri, XRP'yi kurumsal yatırımcılara sattığını belirtti ve Ripple ve iki üst düzey yöneticine dava açtı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ