Ethereum kurucu ortağı, ETH'yi Çin kontrollü olarak adlandırdıklarında XRP'nin koruma hakkını kaybettiğini söyledi.

Ripple CTO

Ethereum kurucu ortağı, ETH'yi Çin kontrollü olarak adlandırdıklarında XRP'nin koruma hakkını kaybettiğini söyledi.

Ripple CTO'su, Buterin'in hükümetin kendi görüşlerine katılmayan herkesi enfiye etmesine izin vererek faul oynadığını söyledi.

Yeni bir gelişmede, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Ripple'ın yerel kripto XRP'sine olan kızgınlığını bir kez daha dile getirdi. Buterin'in yorumları, Kanada'da dijital varlıklara belirli kısıtlamalar getiren yeni düzenlemelerin tartışılması sırasında geldi.

Yeni düzenlemeler, en büyük akıllı sözleşme platformlarından biri olan Solana'ya (SOL) kısıtlamalar getiriyor. Bununla ilgili yorum yapan Ethereum topluluk üyelerinden biri, XRP kısıtlanmış olsaydı rahatsız olmayacağını söyledi. Buna yanıt veren Buterin şunları söyledi: “XRP, bizi “Çin kontrollü” olarak otobüsün altına atmaya çalıştığında koruma hakkını zaten kaybetti.

Buterin, son tweetinde, Ripple'ın Bitcoin ve Ethereum'u Çin kontrollü olarak adlandırdığı Aralık 2020'deki önceki tweetini de hatırlattı.

Aralık 2020, ABD SEC'nin XRP tokenlerini kayıt dışı menkul kıymetler olarak sattıkları için Ripple'a dava açtığı zamandı. Bugüne kadar Ripple, SEC ile mahkemede savaşıyor. Kripto uzmanları davanın olası sonucunu tahmin etmeye devam ederken, bu yıl birden fazla duruşma yapıldı.

Bu haftanın başlarında, yargıç Sarah Netburn, Ripple'ın önceki SEC çalışanlarının yaptığı konuşmaların yedi videosunu doğrulamasına izin verdiği için, Ripple bir dönüm noktası zaferi kaydetti.

Bununla birlikte, Kanada düzenleyici önlemleri üzerine Vitalik Buterin, Ethereum topluluğu üyesi David Hoffman'ı yeni düzenleyici yasalara karşı çıktığı için övdü. Buterin dedi ki:

Ethereum insanlarının, ETH'yi diğer meşru kripto para birimlerine göre ayrıcalıklı kılan düzenlemelere karşı çıktığını görmekten memnun oldum.

Ripple'ın CTO'su Keskin Bir Yanıt Veriyor

Vitalik Buterin'in XRP hakkındaki yorumları, SEC ile yasal savaşlarını sabırla bekleyen XRP topluluğuyla kesinlikle iyi gitmedi. İlginç bir şekilde, Buterin'in yorumları Ripple CTO'su David Schwartz'dan keskin bir yanıt aldı.

Ripple CTO'su, "Hükümet bizim anlatımıza uymayan projeleri cezalandırmalı" dedi. Ayrıca, PoW sistemindeki madencileri halka açık bir şirketin hissedarlarıyla karşılaştırdı. Davis Schwartz şunları kaydetti:

PoW sistemlerindeki madencileri şirketlerdeki hissedarlara benzetmenin tamamen adil olduğunu düşünüyorum. eBay'in hissedarları, eBay'in ortadan kaldırmadığı alıcılar ve satıcılar arasındaki artık sürtüşmeden kazanç sağlıyorsa, madenciler de ETH ve BTC'de kazanıyor.

eBay hissedarları, gelir akışları olduğu için alıcılar ve satıcılar arasında mümkün olduğunca fazla sürtüşme bırakmak istiyorsa, madenciler de ETH ve BTC'de öyle. Bu, XRPL'den daha yüksek ücretlere sahip olmalarının bir parçası.

Sizce bu tartışma hükümet mi yoksa piyasa tarafından mı çözülmeli, @VitalikButerin? O sordu.

SEC'e karşı son savunmalarında Ripple, eski SEC komiseri William Hinman'ın ETH'nin nasıl bir menkul kıymet olmadığını açıkladığı konuşmasından alıntı yapıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ