San Francisco merkezli blockchain firması Ripple, bu yılın başında SendFriend ile olan stratejik ortaklığıyla hizmetlerini Filipinler'e genişletti.

Ripple’dan Açıklama Geldi: SendFriend CEO

Para transferi şirketi, XRP dijital varlığından yararlanıyor ve fonları talep üzerine uluslararası olarak taşımak için Interledger Protokolü [ILP] üzerine kuruyor. Şimdi, SendFriend'ın, müşterilerine daha önce xRapid olarak adlandırılan Ripple’in İsteğe Bağlı Likidite [ODL] hizmetini kullanarak havale ücretlerinde % 80'e varan tasarruf sağladığını iddia ediyor gibi görünüyor.

Maliyetleri Azaltma

Ripple’nin Blockchain Araştırma İnisiyatifi [UBRI] Connect Konferansı aşamasında, SendFriend CEO'su David Lighton şu ifadelere yer veriyor:

“Blockchain konusunda muhteşem olan ve Ripple’nin ürününün masaya getirdiği şey, o işletme sermayesi ihtiyacını ortadan kaldırmanızdır. Artık talep üzerine likidite sağlayabiliyoruz ve bu işlem maliyetlerini % 75'e kadar azaltabiliyoruz. Amacımız bu tasarrufları müşterilerimize iletmek."

Aynı zamanda eski bir Dünya Bankası çalışanı olan Lighton, Western Union gibi bir ödeme hizmetini % 10'a kadar ücret alan eski finansal hizmet şirketlerinin aksine, SendFriend'in aynı işlemi % 2 oranında yaptırdığını iddia ediyor.

Küresel havale piyasası hakkında konuşan Lighton,

“Dünyada havale için dört büyük pazar var: Hindistan, Çin, Filipinler ve Meksika. Şimdiye kadar Filipinler en ileri görüş sağladı. Düzenleyicilerin, özellikle dijital varlıklar dahil olmak üzere, agresif sermaye kontrolleri yapmadan iyi bir iş çıkardıklarını düşünüyorum. Filipin düzenleyicileri finansal katılım konusunda yardımcı olabileceğinin farkında ”

ODL

Ripple’ın ODL’si, işletmelerin hedef para birimlerinde hesapları önceden fonlamalarını gerektiren uluslararası ödemeleri gerçekleştirirken pahalı işlem ücretlerine duyulan ihtiyacı da ortadan kaldırdı. Aynı zamanda hızı arttırdı ve bu işlemin maliyetini düşürdü. Ripple’ın İsteğe Bağlı Likidite [ODL] platformunda yürütülen işlemler de artıyor. İlginç bir şekilde, 2019 yılının 4. çeyreğinde, Ripple’in Filipinler koridoru ODL işlemlerinde bir artış kaydetti ve PHP / XRP koridoru için likidite endeksinde bir artış kaydedildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ