Ripple’dan Coinbase Açıklaması Geldi

Ripple’dan Coinbase Açıklaması Geldi

İkinci en büyük kripto para borsası Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun kendisine karşı uyguladığı yaptırımlara rağmen hala ilerliyor.

Bu nedenle, bir Ripple yönetim kurulu üyesi ve PartyDAO'daki bir melek yatırımcı olan Asheesh Birla, kripto özellikli bankacılık hizmetleri sunabileceğini tahmin ediyor.

Coinbase Kripto Borsasından Geçiş Yapıyor

Birla, Twitter ileti dizisinde Coinbase'in kripto endüstrisindeki misyonunu, vizyonunu ve değer teklifini anlattı ve kripto tarafından desteklenen bankacılık benzeri hizmetler sunabileceği sonucuna vardı.

Melek yatırımcıya göre en büyük ikinci borsa, kripto ekonomisini inşa etmeyi hedefliyor. Bu finansal sistem tüm kullanıcılar için erişilebilir, verimli, şeffaf, kripto destekli ve adil olacaktır.

Birla ayrıca, Coinbase'in 2023 birinci çeyrek raporunun, borsa gelirlerinin çoğunun faiz geliri, saklama ücretleri ve blok zinciri ödülleri yoluyla mevduatlardan geldiğini gösterdiğini açıkladı. Bu gelir akışları, abonelik ve hizmetler altında sınıflandırılmıştır.

Üç aylık rapora göre Birla, USDC mevduat faizinin tüm Coinbase gelirinin %18'ini temsil eden 199 milyon dolar olduğuna dikkat çekti.

Ayrıca, borsa geliri kademeli olarak tüketici işlemlerinden yüksek marjlı kurumsal tüketicilere geçer. Kurumsal ticaret geliri, 2022'nin 4. çeyreğine göre %67 arttı.

Ripple yönetim kurulu üyesi, Coinbase'in artık tamamen kripto para piyasasına bağlı olmayan bankacılık benzeri gelirlerden yararlandığını da belirtti.

Bankacılık Krizi Alternatif Hizmetleri Zorlayabilir

Birla, paylaşımını sonlandırırken tüketicilerin ve kurumların alternatif hizmetlere yönelme zamanının gelip gelmediğini merak etti.

Özellikle, Silvergate, Silicon Valley ve Signature Bank'ın çökmesine yol açan son bankacılık krizi, insanların geleneksel finansal sisteme olan güvenini azalttı.

Birla, Matt Levine tarafından yakın zamanda yayınlanan Bloomberg Opinion yazısından alıntı yaptı; "Artık Kimse Bankalara Güvenmiyor", zamanlamanın herkesin alternatiflere geçmesi için doğru olup olmadığını soruyor.

Bitcoin İçin Bu Seviye Direnç Haline Geldi: İşte Nedeni

Parçada Levine, bankacılık işlemleri stratejilerini iki şekilde tanımladı. İlk olarak, bankalar uzun süreli borç vermek için kısa dönemli borç alırlar. İkincisi, uzun süreli borç vermek için uzun süreli borç alırlar. Birinci stratejide bankalar, müşterilerin hızlı çekilmeye tabi mevduatlarını tahvil satın almak ve kredi fonlamak için kullanırlar.

İkinci stratejide bankalar, her zaman tahvil almak ve kredi fonlamak için olmasa da müşterilerin kısa vadede çekilebilecek mevduatlarını kullanırlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ