Ripple'ın üst düzey yasal temsilcisi Stuart Alderoty, ABD'yi eleştirdi. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), SEC'in devam eden yasal yanlış adımlarını vurgulamak için tarihsel bir paralellik çiziyor.

Yakın tarihli bir tweet'te Alderoty, SEC'in "Howey Testi" olarak bilinen 1946 Yüksek Mahkeme davasına atıfta bulunarak SEC'in yorumunda yanlışlık yaptığını ve Ripple'a karşı mevcut davasında da öyle olmaya devam ettiğini savundu.

Alderoty'nin tweet'i, dijital varlık endüstrisi için önemli etkileri olan bir anlaşmazlık olan Ripple ile SEC arasındaki süregelen gerilimin altını çiziyor.

Alderoty tarafından atıfta bulunulan Howey Testi, neyin bir "yatırım sözleşmesi" veya menkul kıymet oluşturduğuna dair bir standart oluşturdu. 1946'da SEC, bir "çıkar topluluğu" olması koşuluyla, "ortak bir girişime" yatırımın gereksiz olduğunu savundu. Bununla birlikte, Yüksek Mahkeme, bir yatırım sözleşmesinin - ve dolayısıyla bir menkul kıymetin - ağırlıklı olarak başkalarının çabalarından kar beklentisi olan ortak bir işletmeye yapılan bir yatırımı içerdiğine karar vererek aynı fikirde değildi.

Alım-Satım Şenliğine katılmak için ByBit Hesabınızı Bu linkten açabilirsiniz.  Bu bağlantı ile kaydolduğunuzda ve işlem yaptığınızda 100 $'a kadar Bonus kazanın!

Alderoty, SEC'in yorumunun o zamanlar yanlış olduğunu ve şimdi de yanlış olmaya devam ettiğini savunuyor ve esasen SEC'in neyin "ortak bir girişim" oluşturduğuna dair anlayışını sorguluyor.

 SEC'in XRP kripto para biriminin arkasındaki şirket olan Ripple Labs'a karşı devam eden davası, firmanın XRP satarak 1,3 milyar dolar değerinde kayıt dışı bir menkul kıymet arzı yürüttüğünü iddia ediyor.

SEC, XRP'nin para birimi olarak değil menkul kıymet olarak sınıflandırılması gerektiğini ve bu nedenle satışının uygun menkul kıymet kaydı gerektirdiğini savunuyor.

Ancak Ripple, XRP'nin bir para birimi olduğunu ve menkul kıymet olarak değil, bu şekilde düzenlenmesi gerektiğini belirterek bu sınıflandırmaya itiraz ediyor.

Alderoty'nin yorumları, Ripple'ın SEC'in iddialarını geri itme çabasının bir parçası. Bu davanın sonucu, dijital varlıkların Amerika Birleşik Devletleri'nde nasıl düzenlendiği konusunda önemli bir emsal oluşturabilir.

İnstagram sayfamıza da bekleriz https://www.instagram.com/kriptomofficial/

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ