Coinbase CEO'su Brian Armstrong'a göre Ripple, SEC ile olan yasal mücadelesinde oldukça iyi ilerliyor.

Coinbase CEO'su Brian Armstrong'a göre Ripple, SEC ile olan yasal mücadelesinde oldukça iyi ilerliyor. Sınır ötesi ödeme firması, hizmetlerinin küresel kapsamını artırmaya devam ediyor ve XRP, SEC başvurusundan bu yana neredeyse üç katına çıktı.Günlük işlem hacmine göre ABD'nin en büyük kripto borsası olan Coinbase'in CEO'su Brian Armstrong, Ripple davasının oldukça iyi gittiğini düşünüyor. Sınır ötesi ödeme şirketi, kayıt dışı menkul kıymetler sattığı iddiasıyla ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile neredeyse bir yıldır yasal bir yüzleşme yaşıyor.

Ancak Armstrong, düzenleyicinin Ripple ile yaptığı yasal değişikliğin tüketicilere dolaylı bir saldırı olduğunun farkına vardığını söylüyor. Armstrong'un tweet'i; Ripple davası beklenenden daha iyi gidiyor gibi görünüyor. Bu arada, SEC, kriptoya saldırmanın politik olarak popüler olmadığını fark ediyor .

Ripple ve SEC Davası

Aleyhinde devam eden davalara rağmen, Ripple hizmet kapsamını küresel olarak genişletmek için kayda değer çabalar sarf etti. San Francisco merkezli şirket, düşük maliyetli sınır ötesi havaleleri sağlamak için bir dizi ülke ve kuruluşla işbirliği yaptı. Bunlara Katar, Birleşik Krallık merkezli toplu ödeme Yysolution, Paydek ve Middle-East's Pyypl dahildir. Birkaç ülke, Ripple'ın CBDC çözümüne dayalı olarak Merkez Bankası Dijital Para birimlerini (CBDC'ler) de yaratıyor.

Ayrıca Ripple, XRP Ledger için büyük bir yükseltmeye ek olarak çevrimdışı bir dijital ödeme prototipi üzerinde çalışıyor. Ödeme teknolojilerinin dışında Ripple, ABD'deki güneş enerjisi projelerini finanse etmek için Nelnet Yenilenebilir enerji ile ortaklık kurdu.

Duruma gelince, Ripple'ın hukuk ekibi, düzenleyici ile hiçbir anlaşma yapılmayacağını iddia ediyor. Komisyon, Howey testinin XRP'ye nasıl uygulandığını açıklamadığı sürece  bu böyledir. Bu şimdiye kadar yalnızca çelişkili ve kafa karıştırıcı bir açıklamaydı. İkisi arasındaki en son mahkeme işlemlerinde Ripple, SEC'in uzman keşfini yeni yıla sürükleme girişimlerini reddetti.

Ripple, SEC'in Uzman Keşif Tarihini Yeni Yıla Uzatma Mektubunu Reddetti

Bu yıl 19 Ocak'ta Coinbase, SEC davasının ardından platformunda XRP ticaretini askıya aldı. Bu, duyurunun ardından XRP'nin değerini 0,30 dolardan 0,19 dolara düşürdü. Geçen ayın başlarında, sosyal medya sitelerinde Coinbase'in tokeni yeniden listelediğine dair bir söylenti yayıldı. Ancak borsa kısa süre sonra, sistemlerindeki teknik bir hatadan kaynaklandığını söyleyerek hikayeyi yalanladı.

Daha önce açıklandığı gibi Coinbase, XRP ticaretini askıya aldı. Teknik bir sorun nedeniyle XRP, bazı müşteriler için Coinbase Pro mobil uygulamasında geçici olarak görüntülenebilirdi ancak takas edilemezdi.

Bununla birlikte, XRP, kripto para birimi piyasa değerine göre ilk on sıralamasını korudu. Ek olarak, Galaxy Investment Partners CEO'su Mike Novogratz, SEC dosyalamasından bu yana tokenin fiyatının üç katına çıktığını belirtti. XRP, davanın açıldığı Aralık ayında 0,56 dolar civarında işlem görüyordu. Verilerimiz, bu yazı itibariyle 1,12 dolardan işlem gördüğünü gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ