Bir XRP topluluğu üyesinin FOIA talebi, JPMorgan'ın SEC'i Ripple Labs ve XRP'ye karşı dava açmaya zorladığını ima ediyor.

Ripple Davası, JP Morgan Ethereum

Bir XRP topluluğu üyesinin FOIA talebi, JPMorgan'ın SEC'i Ripple Labs ve XRP'ye karşı dava açmaya zorladığını ima ediyor.
SEC, JPMorgan ile aralarındaki iletişim belgesine erişim talebine yanıt verdi ve ifşa edilmesi 60 gün daha sürebilir.

Blockchain girişimi Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile uzun süredir devam eden bir savaşa girdi. Ancak, son ayrıntılar, hikayede bir bükülme olduğunu ve bankacılık devi JPMorgan'ın dolaylı olarak bu gelişmenin bir parçası olduğunu gösteriyor.

Geçen yıl Ağustos 2022'de, XRP topluluğunun bir üyesi, ABD SEC ile bankacılık devi JP Morgan arasındaki XRP ve Ripple Labs'ı içeren iletişimin ayrıntılarını talep eden bir Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası (FOIA) başvurusunda bulundu.

XRP topluluğunun bir üyesi olan Ashley Prosper, SEC ile JPMorgan arasındaki Ripple Labs ile ilgili iletişimin ifşa edilmesini istedi. Talep birden çok gecikmeyle karşılaşsa da, mevcut yanıt mektubunda SEC'in yakın zamanda arama sonuçlarını aldığı ve bunları incelemekte olduğu belirtilmektedir.

Ancak ajans, "gizli muamele" gerektiren "BÜYÜK" sayıda kayıt olduğunu kaydetti. Ashley Prosper'a gönderilen e-posta şöyle:

Kayıtlara ilişkin ilk incelememize göre, kayıtların büyük bir kısmının, sunulduğu sırada gizli muamelenin talep edildiği kayıtları içeren CT Doğrulama sürecine girmemizi gerektireceği anlaşılıyor. Bu tür bir istişarede bulunmak, gözden geçirme süresine yaklaşık 60 gün ekleyecektir.

SEC'in Ripple'a Açtığı Davayı Etkilemede JPMorgan'ın Rolü

Ashley Prosper, Aralık 2020'de Ripple Labs aleyhine dava açılmasına yol açan şeyin aslında JPMorgan ile SEC arasındaki iletişim olduğunu belirterek FOIA talebinde bulunduğunu söyledi. "Blue sky blog" adlı bir blog, SEC ile ilgili CEO bağışlarını tartıştı. icra.

O zamanlar bu blogdan alıntı yapan Prosper şöyle yazmıştı: "Çok etkileyici bir okuma. S: Jamie Dimon ve JPM SEC'e ne kadar "bağışlıyor"? (Bir sonraki FOIA'm) ”. Ayrıca davanın binlerce XRP token sahibine zarar verdiğini belirtti.

Prosper'a göre, SEC'in iletişimleri kamu yararınadır. Bu nedenle XRPArmy üyesi, özel şirketlerin SEC'i ve personelini nasıl etkileyebileceğini daha iyi anlaması için kamuya bilgilerin ücretsiz olarak açıklanmasını talep ediyor.

Proper, belgelerin Mart 2023'ün sonuna kadar kamuoyuna açıklanmasını bekliyordu. Ancak Bölge Yargıcı Analisa Torres henüz bir karar vermediği için belgeler gizlilikle korunuyor.

Acenteden gelen cevaba göre, belgelerin verilmesi en erken 60 gün sonra olacaktır. Ancak, FOIA talebinin başarısındaki değişiklikleri değerlendirmek kesinlikle zordur.

Geçen yıl boyunca, Ripple ve SEC davası, özellikle eski SEC başkanı Hinman'ın 2018'de yaptığı bir konuşmanın yayınlanmasıyla ilgili olarak çok sayıda mahkeme duruşması aldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ